AKTUALITY


25. 4. 2016 - Drahoušci, asi už jste se dovtípili, že blog je neaktivní. Mohla bych to odůvodnit časovým vytížením, ale buďme upřímní, hlavním důvodem je, že jsem se od psaní a hlavně od MCU fandomu odsunula (pokud chcete vědět kam, sledujte můj tumblr, podle toho poznáte, co je moje nová obsession).
Blog rozhodně nemažu, ale v dokončení povídky už asi moc nedoufejte.

Loučím se, dámy a pánové (na neurčito),
pac a pusu Kapitánka

Iron Armor - 12. kapitola

15. října 2015 v 12:00 | Kapitánka Grumpy Cat |  IRON ARMOR

A máme tady další, dvanáctou kapitolu!
Dnes se můžete těšit na menší zvrat v ději a nějaké to babrání se v pocitech. To já můžu, znáte mě.
Co se minulé kapitoly týče, musím říct, že jsem byla docela zklamaná z počtu komentářů. Návrat po takové dlouhé době - a věřte mi, že vrátít se po delší pauze k rozepsané povídce není prča - a dočkám se hrsty komentářů od lidí, pár dodaných ještě pod menší výhružkou v aktualitách. Někdo by mohl namítnout, že je to právě kvůli té pauze, že hodně na povídku už dávno zapomněla. To bych chápala, ovšem, mám statistiky, takže zhruba vím, kolik lidí kapitolu četlo a řeknu vám, to číslo je v porovnání s počtem komentářů mnohonásobně vyšší. (Mimochodem, to byl také důvod, proč kapitola nepřibyla už minulý týden.)
Ale co, to je prostě těžký úděl pisálků fanfiction. Psát kvůli tomu nepřestaneme a když už něco, o to víc si vážíme těch, kteří opravdu komentují. Proto speciální díky pro vás. Děkuji! :)

Cpt. Grumpy


12. kapitola


"Thora už tady nebylo třeba a on se mohl vrátit zpět na Asgard. V situaci se Sjakler nastal zásadní obrat. Nehrozí vám dále žádné nebezpečí, tudíž vás už nemusíme schovávat. Všichni se ihned můžete vrátit zpět do svých domovů."

Zaražené ticho, které v místnosti zavládlo, přerušil až váhavě Bruce.

"No, už bylo na čase. Znamená to tedy, že se můžu vrátit zpět na nějaké odlehlé, bezpečné místo?"

"Ano. Ještě jednou děkuji za spolupráci, pane Bannere," potřásl si Fury rukou s Brucem. "Byl jste nám opravdu velmi nápomocný."

"Kdybyste mě zase potřebovali, tak věřím, že si mě dokážete najít. Na viděnou," rozloučil se Bruce a při odchodu z místnosti poplácal Tonyho po rameni.

Téměř ihned ho následovali i Nataša a Clint, kteří se na sebe jen krátce podívali, než vstali a bez slova opustili místnost také.

Zbyli jen Tony a Steve, kteří stále zaraženě seděli na svých místech.

"To všechno končí? Jen tak?" zeptal se zaraženě Steve.

"Máte s tím nějaký problém?" povytáhnul Fury obočí vysoko do čela a sjel zkoumavým pohledem dvojici.

"Ani nám neřeknete, co za důležitý zvrat nastal?" zeptal se pro změnu Tony.

Fury založil ruce na hrudi. "Pane Starku, obávám se, že právo na jakékoli informace jste ztratil ve chvíli, kdy jste nám hacknul systém a následně se vydal na misi na vlastní pěst. A vy se moc netvařte, pane Rogersi, to platí i pro vás. Akce je zrušena a každý se můžete vrátit zpět do svých domovů. To je všechno, co vám k tomu řeknu. Přeberte si to sami. A teď mi běžte z očí. Venku na vás čeká vrtulník, který vás odveze zpět do Stark Tower. Zbytek už je na vás."


~


Napětí panovalo mezi Tony a Stevem celou cestu zpět do Stark Tower, a nepolevilo, ani když byli na místě. Tony Stevovi nevěnoval jediný pohled, tvářil se zmateně a zdálo se, že je myšlenkami úplně mimo.

"Tak já si asi půjdu sbalit svoje věci," nadhodil Steve, když se Tony pořád neměl k tomu, aby něco řekl.

Tony k němu konečně zvednul pohled. Na pár vteřin to vypadalo, že chce něco říct, než jen kývnul.

"Jo, dobře. Vezmi si na to kolik času potřebuješ."Steve si neuvědomoval, jak moc se během dvou týdnu ve Stark Tower zabydlel, dokud se nezačal balit. Na to, že si s sebou přinesl jen jednu tašku, byly jeho věci všude. Oblečení poházené po posteli v ložnici, zubní kartáček v koupelně, zapomenutá mikina na sedačce v obýváku, sešit s kresbami odložený na baru v kuchyni. Steve jen chodil a všude nacházel své věci. Doufal jen, že najde vše a nic nezapomene.

Balení mu zabralo téměř hodinu. Když konečně skončil, se smíšenými pocity opustil ložnici, která mu poslední dva týdny byla domovem. V obývacím pokoji už na něj čekal Tony, který očima hned sklouznul na tašku na jeho rameni.

"Vidím, že už máš sbaleno."

Steve kývnul. "Doufám, že mám vše."

Tony zavrtěl hlavou. "Málem jsi zapomněl na tohle," a podal mu tablet. "Nechal jsi ho u mě v dílně."

Steve si povzdechnul a tablet převzal. "Díky, tohle bych tady nerad nechal."

"Zbytek filmů na seznamu budeš asi muset zvládnout sám," pousmál se chabě Tony.

"Kdy se vracíš do Kalifornie?" zeptal se Steve.

Tony strčil ruce do kapes a pokrčil rameny. "Těžko říct. Říkal jsem si, že tady ještě chvíli zůstanu. Mám v New Yorku nějakou práci, kterou jsem pořád odkládal. Navíc musím přiznat, že jsem se tady celkem zabydlel," přiznal Tony a rozhlédnul se kolem sebe.

"Jo, já taky," povzdechnul si tiše Steve.

Nastala krátká chvíle ticha, kterou přerušil až Tony.

"Takže to bude asi všechno."

Steve kývnul. "Díky za ubytování. A za všechno ostatní."

"Rádo se stalo. Kdyby něco, víš kde mě najít," a s tím nabídnul Tony Stevovi ruku.

Steve ji přijmul a stisknul. "Tony."

"Steve," kývnul Tony a pustil Stevovu ruku.


~


Steve miloval svůj malý byt v Brooklynu. Když se nastěhoval, byl pořád ještě hodně mimo z celé té "muž ztracen v čase" záležitosti. Jeho byt se stal jeho bezpečným přístavem. Nedokázal si představit místo, kde by se cítil pohodlněji a víc sám sebou.

Teď ten byt nesnášel. Najednou si uvědomil, jak moc malý byt je. Zdálo se mu, že se stěny se starou, oprýskanou omítkou kolem něj stísňují. Měl pocit, že se nemůže pořádně nadechnout. Otevřel okno a nechal dovnitř proudit chladný večerní vzduch. Pomohlo to, ale ten zvláštní tlak z hrudi to neodstranilo.

Rozhodnul se vzít si svůj tablet, lehnul si na postel a za poslechu zvuků večerního Brooklynu si bezmyšlenkovitě kreslil v grafickém programu. Bolestně si uvědomoval, jak moc je jeho postel oproti té v Stark Tower nepohodlná, a myšlenky mu poletovali všude možně. Přemýšlel nad tím, co za zvrat nastalo se Sjakler, jak velké následky bude mít jeho neuposlechnutí rozkazů, jak ostatní prožívali poslední dva týdny i proč Thor odešel bez rozloučení. Jediná věc, nad kterou nepřemýšlel, byl Tony, a ten zvláštní pocit co má od té doby, co opustil Stark Tower.


~


"Ahoj Pepper, jak se máš?"

"Tony! " ozval se z telefonu Peppeřin vyčítavý tón. "Nedal jsi o sobě vědět dva týdny, co se stalo?"

"Vždyť jsem ti to říkal, Fury mě držel pod zámkem."

"A to jsi mi kvůli tomu nemohl ani zavolat? Anthony Edwarde Starku, to mi zní jako sprostá výmluva."

Tony si povzdechl. "Neoslovuj mě celý jménem, Pepp, víš, že to nesnáším. A pro tvou informaci, ne nemohl. Shield mi zablokoval veškerou komunikaci, vždyť víš, jací umějí být. Neříkám, že bych to nedokázal obejít, ale nechtěl jsem si to s Furym rozházet."

"To se ti ale tak úplně nepovedlo, že?"

Tony si povzdechl. "Neříkej mi, že už to víš."

"Něco málo vím. Mluvila jsem s Philem."

"... s kým?"

"S agentem Coulsonem. Opravdu Tony, znáte se roky, už bys mohl znát jeho křestní jméno."

"Jeho křestní jméno je Agent. A propo, nebyla ta akce náhodou vysoce utajená? Jak to, že ti to ten práskač vyžvanil?"

"Ale prosím tě. S Philem jsme přátele, může mi říct cokoli. Zvlášť, co se tebe týče. Pořád přece jen řídím tvou firmu a tak jsem ráda v obraze."

"Je tohle ta část, kdy mi začne vyčítat, co jsem udělal?"

"Tony, na co jsi sakra myslel?!"

"Hádám, že ano."

"Jít do akce na vlastní pěst a riskovat svůj život kvůli takové hlouposti. A navíc jsi do toho všeho zatáhnul Steva. Chudák, máš na něj špatný vliv."

"Tak prr, já Steva do ničeho nezatáhnul! Moc dobře věděl, do čeho jde."

Pepper si povzdechla. "To je jedno. Promluvíme si o tom, až se vrátíš domů. Když jsme u toho, sice už je pozdě, ale do hodiny ti můžu zajistit soukromé letadlo, ráno můžeš v Kalifornii."

"Ehm, ohledně toho..." odmlčel se na chvíli Tony. "Rozhodnul jsem se chvíli tady ještě zůstat."

"Cože? Proč? Tony, nemůžeš jen tak zůstat v New Yorku, máš tady spoustu práce. Zmeškal jsi asi jen milion schůzek a se svým aktuálním projektem jsi minimálně dva měsíce pozadu!"

"Práci mám i tady, Pepp. Navíc, musím chvíli dohlížet na Stark Tower, víš? Je to moje dítě, sotva novorozeně! Pokud na něj nedám pozor, začnou se mi tady hrnout všichni ti cizí lidi, všechno ničit a-"

"Tony," přerušila ho Pepper. "O co doopravdy jde? Proč chceš zůstat v New Yorku? Jestli to souvisí s tím, co se stalo, jsem si jistá, že Fury se časem uklidní, nemusíš mu nic dokazovat."

"O to nejde," zavrtěl Tony hlavou.

"Tak o co?"

Tony se odmlčel a rozhlédnul se kolem sebe. Seděl v kuchyni u baru a před sebou měl rozpitou sklenku skotské. Všimnul si, že na stole stále stojí dva hrnky se zbytky ranní kávy.

"Tony?"

"Jo, promiň, jen jsem se zamyslel. Jak jsem řekl, Pepp, o nic nejde, jen tu mám ještě nějakou práci."

Pepper si povzdechla. "No dobře. Dej mi vědět, kdy se vrátíš, ano?"

"Rozkaz šéfová," a s tím zavěsil.

Tony ještě chvíli seděl na barové židličce a hypnotizoval pohledem hrnky na stole, než se zvedl, vzal sklenku i celou láhev skotské, a odešel do dílny.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Sevia | 15. října 2015 v 17:25 | Reagovat

Ďakujem za novú kapitolku a slávnostne prisahám že budem komentovať každú jednu ;-D, Kapitola bola zaujímavá, dúfam že nám jednoočko osvetlí čo presne sa so Sjakler stalo a som zvedavá ako sa to vyvinie s „prácou“, s krycím menom Steve :D Teším sa na ďalšiu ;-)

2 Lulie | 15. října 2015 v 19:18 | Reagovat

Áárgh! Jsem napjatá jak trenky! XD Už se moc těším na další kapitolu! Fakt úplně božííí!!! ^^

3 Ela | 15. října 2015 v 20:59 | Reagovat

Páni, ani nevíš jakou mám radost, že se zase objevila nová kapitolka :)) Z počtu komentářů si nic nedělej, lidi jsou prostě líný a je pravda, že by sis za tu snahu zasloužila víc ohlasů :) Ale rozhodně kvůli tomu neztrácej odhodlání, tohle je jedna z mála povídek, která mě chytla a to se často nestává a tvůj styl psaní má opravdu něco do sebe :)) Tak....snad abych ještě řekla, jak moc se mi tahle kapitolka líbila a strašně se těším na další :3 A ať se tě inspirace nikdy nepustí :)

4 Izashi | 16. října 2015 v 16:37 | Reagovat

Nyaaa! To je tak...napínavý! Přísahám, že zůstanu věrná, tak nepřestávej! :D

5 Maya | E-mail | Web | 17. října 2015 v 7:08 | Reagovat

Úžasné, dokonalé :3 Moc díky. Nemůžu se dočkat dalšího dílu..uááááh... asi se do té doby zblázním :D

6 luczaida | E-mail | Web | 18. října 2015 v 14:58 | Reagovat

Tou prací určitě myslel projekt jménem Steve, co? :33 Docela blbě se jim loučilo, musím říct...

7 Karma | Web | 18. října 2015 v 19:01 | Reagovat

(Omlouvám se, že k povídce se nevyjádřím, ale nemám ráda Iron Mana, takže bohužel. Steve/Bucky ovšem nadšeně čtu, takže kdybys něco takového plánovala huh) Jinak k tomu, cos psala na začátku - dřív jsem taky zveřejňovala povídky na blog, kdysi, vlastně to byla taková hlanví náplň, a přesně tohle byl můj problém a důvod, proč jsem skončila. Lidi třeba čtou, ale nekomentují, a stejně jako tebe i mě to dost iritovala. Potom jsem úplně ztrácela chuť, takže teď píšu svoje slohy (které by na blogu stejně nikdo nečetl) pro sebe, čte je moje jediná fangirl (kamarádka) a jsem nadmíru spokojená. Tím tě samozřejmě nechci odradit od psaní, určitě pokračuj, komentářů máš podle mě na zdejší poměry dost. :D

8 Alen | 18. října 2015 v 19:40 | Reagovat

Jéééj. Tahle serie je super a doufám že ji dopíšeš :3. Jinak tento díl je dost dobrý okorát se už těším až Tony svede Steva. :D

9 Kapitánka Grumpy Cat | Web | 18. října 2015 v 19:54 | Reagovat

[7]: Naprosto chápu, pokud povídku nečteš a ten pár není pro tebe, není důvod ji ani číst ani komentovat. Steve/Bucky taky hltám a možná něco plánuju.
Ono je v tom dost zásadní, jestli člověk píše pro sebe, nebo pro ostatní. Když píše pro sebe, je to super, pracuje na svých psacích dovednost, snaží se je vylepšit a třeba má nějaké ambice do budoucna, ať už se týkají napsání vlastní knihy nebo psaní do časopisu apod. a v takovém případě, pokud svoji tvorbu zveřejňuje na internetu, musí být názory lidí až něco druhořadého, nepotřebného. Na druhou stranu, lidi kteří píší pro ostatní, prostě ten feedback potřebují. Třeba já. Psaní mě sice baví, snažím se ho vylepšit, ale žádné ambice do bodoucna, co se psaní týče, nemám, takže upřímně, kdybych tady s tím na fleku sekla, ani by mi to tak nevadilo, stejně na to nemám čas. Tady už jde jen o čtenáře, kteří mě v tom jakž takž drží. A jasně, komentářů je na zdejší poměry dost, to je pravda, ale víš jak, když vidíš, kolik lidí to čte vs komentuje, zamrzí to. Ale však to znáš :)

10 adela | 20. října 2015 v 16:59 | Reagovat

super kapitola tesim se na další :-))

11 Natie | 7. listopadu 2015 v 9:08 | Reagovat

Potrebujem vreckovky. Pevne dúfam že sa to čo najrýchlejšie opraví, lebo sa vážne rozrevem... :D

12 xxx | 9. listopadu 2015 v 22:36 | Reagovat

Prave jsem docetla vsechny kapitoy na jeden zatah :) a doufam ze budou brzo dalsi!

13 Iva | 19. listopadu 2015 v 0:17 | Reagovat

super povídka :) bude další kapitola? :)

14 Amissa | Web | 7. ledna 2016 v 22:20 | Reagovat

Ale né. Tohle je smutný. Ale přeci jen v tom vidím náznak toho, že by brzo mohly být nějaký fluff chvilky. Hm? Prosímm :3
Jelikož Stony je moje otp, totálně to žeru, i když se ke čtení dostanu většinou jen jednou za dlouho. Doufám, že další kapitola bude brzo, protože se už nemůžu dočkat toho, jak to bude pokračovat ^^
S tím komentováním..znám to. Nemám tak vysokou aktivitu jako ty, ale když z nějakých patnácti lidí okomentuje jeden..zamrzí to. Naštěstí jsem se dostala do stavu, kdy mě vlastně baví psát jen tak a často i počítám s tím, že povídku vůbec nezveřejním, ale stejně, když ty komentáře nejsou, jsem pak trochu zklamaná. (Na druhou stranu, pak se dozvídám od spolužačky, že její kamarádky můj blog znají a čtou, což je milý. Cítím se pak vždycky tak..slavná. :D) A omlouvám se, že zrovna moc nekomentuji, ale mám dost problémy s internetem a není moc času na čtení.

15 Sunhee | 9. ledna 2016 v 16:55 | Reagovat

Těším se strašně na další díl!! Už by konečně mohlo mezi nimi k něčemu dojít, když už jsou v tomhle stavu. Hahahaha... super kapitola :)) Doufám, že s tím nesekneš :)

16 Loon* | 10. ledna 2016 v 18:42 | Reagovat

Doufám, že toto není finální díl a tím pádem tzv. "dead story", jelikož tenhle příběh je naprosto úžasný, fascinuje mě tvůj styl psaní, takový profesionální a dokonale vtáhne do děje. NAVÍC - je to po dlouhé době slash příběh (aspoň tedy pro mě), který MÁ NĚJAKÝ děj ;) jakože doopravdický děj :D jakože to není jenom nějaké "šup sem-šup tam" (you know what I mean .... ;) ok, to jsem si mohla nechat pro sebe :D ), ale jedná se tam i o něčem jiném, v tomto případě "Sjakler".

Jen tak dál! My všichni fanoušci tohoto příběhu tě moc prosíme - nepřestávej ;) dychtivě čekáme (a někteří možná i slintáme :P ) na další díl! :) ;)

Loon*

17 Loon* | 10. ledna 2016 v 18:43 | Reagovat

P.S. jedná se o můj oblíbený pár, další důvod, proč bys měla pokračovat ;) :D

18 tt | 17. dubna 2016 v 20:58 | Reagovat

myslím, že už jsem tohle jednou četla, takže dvakrát jsem přečetla 12 kapitol a čekám na další. bude? (prosím, ať je odpověď ano) tony/steve je podle mě best couple a povídek s tímto párem je k dostání žalostně málo, tak budeš doufám pokračovat, protože ti to fakt jde

19 Komentátorka | 6. července 2016 v 22:01 | Reagovat

doufám že napíšeš pokráčko, psaní ti jde, moc,moc,moc dobře. malokdy se tak zactu do povídky jako v tvem pripade :) prosim at je dalsi dil co nejrychleji na svete :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama