AKTUALITY


25. 4. 2016 - Drahoušci, asi už jste se dovtípili, že blog je neaktivní. Mohla bych to odůvodnit časovým vytížením, ale buďme upřímní, hlavním důvodem je, že jsem se od psaní a hlavně od MCU fandomu odsunula (pokud chcete vědět kam, sledujte můj tumblr, podle toho poznáte, co je moje nová obsession).
Blog rozhodně nemažu, ale v dokončení povídky už asi moc nedoufejte.

Loučím se, dámy a pánové (na neurčito),
pac a pusu Kapitánka

Iron Armor - 11. kapitola

1. října 2015 v 12:00 | Kapitánka Grumpy Cat |  IRON ARMOR

Doufám, že jsme to se mnou ještě úplně nevzdali a IA má stále nějaké věrné čtenáře, protože povídka je po delší době zpět.
Minule jsme skončili pěkným cliffhangerem, takže dnes konečně zjistíte, co se vlastně stalo. Zároveň v dnešní kapitole nejspíš pocítíte, že už se pomalu, ale jistě blížíme do finále.
A nejdůležitější novinka na závěr - mám betu! (Brzo, co?) Její jméno je Kitikara, takže víte, komu posílat dárkové koše.
Ještě jednou díky Kiti,
Kapitánka Grumpy Cat


11. kapitola


Steve měl opravdu malér.

Po tom, co Shield utknul jeho komunikaci s Tonym, čekal Steva krátký, ovšem velmi nepříjemný rozhovor s agentkou Hillovou. Jen o pár minut později přistál na heliportu vrtulník. Z něj vystoupil velmi zklamaně a přísně tvářící se agent Coulson, který ho stroze požádal, aby nastoupil.

Steve předpokládal, že jakmile dorazí na základnu, okamžitě půjde na kobereček k Furymu. Co nečekal, bylo, že ho zavřeli do výslechové místnosti a řekli mu, ať počká. A tak čekal.

Po dvou úmorných hodinách se dveře otevřely a dovnitř vstoupil Fury. Pokud si Steve myslel, že se Coulson tvářil přísně, ještě neviděl Furyho výraz.

"Poslední hodinu jsem vyslýchal Starka," začal Fury bez jakéhokoli úvodu. "Slyšel jsem jeho verzi. Teď chci znát tu vaši."

A tak Steve mluvil. Nevěděl, co všechno Tony zamlčel, ale Furymu se lhát neodvážil. Zvolil tak cestu nejmenšího zla a řekl pravdivě, co se stalo, pouze vynechal určité informace.

"Hm," založil si Fury ruce na hrudi, když Steve domluvil. "Zajímavé. Vynechal jste informace, které by Starkovi mohly ublížit. Na to, že jste s ním dva týdny zpátky nemohl ani promluvit, si získal vaši loajalitu rychle."

"To není o loajalitě, ale o tom udělat správnou věc," oponoval Steve.

"Sabotovat utajenou akci, na které mí agenti dřeli nonstop několik posledních dní, vám přijde jako správná věc?" zvýšil Fury hlas. "Na Landsmana jsme měli spadeno už týdny! Sledovali jsme ho, zjišťovali jeho kontakty a dodavatele. Ten bastard nás nevědomky dovedl k půltuctu nelegálních organizací. A když už jsme od něj věděli vše, co jsme potřebovali, rozhodli jsme se ho nenápadně slidit ze scény a v tu chvíli se tam objevil Stark!" to už Fury křičel. "Celá operace zpackaná! Landsman utekl a je teď bůh ví kde!" Fury vzteky nakopl židli. "Teď už pravděpodobně varoval všechny své kontakty. A my můžeme začít znovu od nuly."

Steve zatnul zuby. Tohle nebylo v plánu.

"Tolik k vaší správné věci," dodal Fury.

Steve nevěděl, proč v něm zrovna tahle poznámka probudila popuzení, ale neodpustil si vzpurnou poznámku: "Možná kdyby, jste nám řekl, co máte v plánu, mohli bychom téhle situaci předejít."

Fury se tvářil jako býk, před kterým toreador zamával rudou vlajkou.

"Pane Rogersi, vy máte velmi mylnou představu o tom, že já mám povinnost dělit se s vámi o jakékoli informace."

Steve zatnul čelist, když cítil, jak v něm plane hněv. Napadlo ho spoustu věcí, které by Furymu nejraději řekl, ale raději je spolkl. Měl dost rozumu na to, aby věděl, že v momentální situaci by to nebylo vhodnější. Oba dva byli naštvaní. Nemluvě o tom, že Steve byl právě držen ve výslechové místnosti a rozházet si to s šéfem ještě víc nebyl zrovna nejlepší nápad.

"Fajn," přikývnul, " ale jednu informaci po vás stejně považovat budu. Co bude s Tonym?"

~

Tony měl velký malér.

Že Shield na jeho menší rebelantskou akci přišel, se dovtípil ve chvíli, kdy Jarvis ohlásil napadení bezpečnostního systému. Jak moc velký průser má si ovšem uvědomil až ve chvíli, kdy uslyšel ne zrovna příjemný Furyho hlas.

"Pane Starku, mám na vás právě namířeny dvě dálkové rakety. Pokud okamžitě nezastavíte, nebudu váhat je použít. A věřte mi, že nežertuji."

No sakra.

Tony si v žádném případě nemyslel, že Fury žertoval. Trvalo mu proto pouze krátké zaváhání, než zastavil a na zemi vystoupil ze svého obleku. Netrvalo to ani pět minut, než u něj přistála helikoptéra, ze které vyskákali po zuby ozbrojení agenti. Musel odstoupit od svého obleku - teď již sbaleného do úhledného, ale pekelně těžkého kufříku - a nechat se spoutat. Ano, spoutat. Furymu muselo být jasné, že nějaká pouta jsou úplně zbytečná. Rozkaz vydal jen proto, že věděl, že to Tonyho naštve. Bastard.

Cestou na základnu Tony o celé situaci přemýšlel. Shield na jejich plán přišel a zareagoval rychle. Steve už je pravděpodobně na základně, podrobován výslechu. Sakra. Takhle to dopadnout nemělo.

Jakmile dorazili na místo, Tony byl ihned odveden do výslechové místnosti. Čekal sotva pár minut, než přišel Fury.

"Pane Starku, když o vás agentka Romanovová podala zprávu nedoporučující vaši osobu k projektu Avengers, přimhouřil jsem oči. Řekl jsem si, že nemusíte mít ideální charakter, abyste posloužil svému účelu. Navíc potřeba vašich schopností v té době silně převažovala nad vašimi špatnými charakterovými rysy. Ale tohle, tohle už jste opravdu přehnal. Že jste nám hacknul systém, to bych ještě pochopil, to je vám podobné, ale vydat se do akce na vlastní pěst? To jste se pomátl?!" bouchnul Fury pěstí do stolu.

Tonymu se lehce zkroutil nervozitou žaludek. Takhle naštvaného Furyho ještě neviděl.

"To teď ale stranou," Fury se posadil ke stolu. "Teď chci vědět o všechno, co se stalo, a jakou roli v tom hrál Kapitán Rogers."

"Steve nic neudělal," odvětil Tony pohotově. "Všechno to byl můj nápad."

"Chráníte spolupachatele, to je roztomilé. Bohužel pro vás vím, že Steve v tom nějakou roli hrál. Já chci ale vědět, jak velkou."

"Co vám na tom vůbec záleží?"

"Záleží mi na tom z toho důvodu, abych vám oběma mohl udělit adekvátní trest. Protože pokud jste si mysleli, že z tohohle vyváznete s čistým štítem, tak jste se sakra mýlili."

~

Když se dveře znovu otevřely, Steve čekal Furyho. Co nečekal, byl agent, který přivedl Tonyho. V poutech.

Steve vyskočil na nohy, mračil se a snažil se zhodnotit situaci. "Tony, proč máš pouta?" zeptal se, nespouštějíc pohled z agenta.

"Klídek, Zlatovlásko, všechno je v nejlepším pořádku," mrknul na něj rozverně Tony, jakoby se nechumelilo.

Agent konečně sundal Tonymu pouta. "Počkáte tady, dokud ředitel Fury nerozhodne, co s vámi. Prý si toho máte hodně co říct," a s tím odešel z místnosti.

Když ve výslechové místnosti osaměli, Steve Tonyho zrentgenoval pohledem a zaregistroval, že si Tony mne zápěstí.

"Proč ta pouta?" zeptal se znovu zamračeně.

"Fury je bastard," vysvětlil stručně Tony a, zcela ignorujíc dvě volné židle, se posadil na zem a opřel se zády o stěnu.

Steve se posadil vedle něj a povzdechnul si. "Asi máme hodně velký problém, co?"

"To si piš," kývnul Tony.

Po několika sekundách ticha oba dva vyprskli smíchy.

"My jsme takoví idioti."

~

Po další hodině strávené ve výslechové místnosti pro ně přišli dva agenti, aby je odvedli za Furym. Tony se tentokrát ke svému velkému nadšení obešel i bez želízek, protože jakmile agent projevil jen záměr mu je znovu nasadit, stačil jediný Stevův pohled, aby si to velmi rychle rozmyslel.

Agenti je odvedli do konferenční místnosti, kde k Tonymu a Stevovu překvapení, seděli kromě Furyho i Bruce, Nataša a Clint.

"Chcete naše potrestání udělat veřejně, nebo o co tady jde, Fury?" zeptal se Tony.

"Posaďte se, pane Starku, všechno se dozvíte," řekl Fury a když tak Tony i Steve udělali, pokračoval. "První vyřídíme tu věc s vámi dvěma. Pane Starku, ač mi to trhá srdce, oficiálně nejste členem Shieldu, jste veden jen jako konzultant, tudíž na vás nemůžu uplatňovat naše pravidla. Jediné, co můžu udělat tedy je, že vás dočasně naprosto stahuju z programu Avengers, čímž ztratíte mimo jiné i přístup k naší databázi a další privilegia. Pokud nastane situace, kdy vás budeme potřebovat, bude nad vámi držet dozor mnou přidělený agent."

Tony jen protočil oči, něco takového čekal.

"Kapitáne Rogersi, u vás je situace jiná. Váš prohřešek ovšem nebyl tak závažný, jako pana Starka. Důsledky vašich činů proto pocítíte jen na misích, na které budete vyslán. Nějakou dobu se nepodíváte do terénu. Navíc vás dočasně zbavuji funkce velitele vaší jednotky."

Steve zatnul čelist, ale přikývnul. S takovou možností musel počítat, když souhlasil s Tonyho návrhem.

"Ehm," ozval se Clint. "Může nám někdo vysvětlit, co ti dva pitomci provedli?"

"Později, agente Bartone. Teď bych se rád dostal k tomu, proč jste všichni tady."

"Všichni tak úplně ne. Kde je Thor?" zeptal se Steve.

"Thora už tady nebylo třeba a on se mohl vrátit zpět na Asgard. V situaci se Sjakler nastal zásadní obrat. Nehrozí vám dále žádné nebezpečí, tudíž vás už nemusíme schovávat. Všichni se ihned můžete vrátit zpět do svých domovů."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Meow | E-mail | 1. října 2015 v 19:52 | Reagovat

Ďakujem za kapitolku :) Oplatilo sa na ňu počkať. Aaaa som zvedavá na pokračko :) Budú Tony a Steve bývať aj ďalej spolu? Alebo ako to vyriešia? Ochladia sa vzťahy medzi nimi?

2 Daioni | Web | 1. října 2015 v 22:55 | Reagovat

Áááá, koukám, že nejsem jediná, kdo se probral ze zimního spánku. Asi něco ve vzduchu. To je dobře, chci číst :-D Už si teda absolutně nevzpomínám, o co tu šlo, ale aspoň je to dobrý důvod začít znovu od začátku... :-))

3 luczaida | E-mail | Web | 2. října 2015 v 0:05 | Reagovat

Aaaah to už je doba, kdy jsme vedly s kamarádkou vlastní blog na betování povídek :D vzpomínky :D
Jinak jsem na tom tak blbě, že jsem si musela přečíst konec desáté kapitoly, abych věděla, o co vůbec jde :D
Ale jako dobrý, dobrý.... kdy zas bude nějaký vzrůšo mezi těma dvěma blbečkama? :D

Btw jsem fakt ráááááda, že ses do toho zase pustila :)

4 Kapitánka Grumpy Cat | Web | 4. října 2015 v 18:20 | Reagovat

[1]: Já děkuji, že jsi počkala :)

[2]: No jo, zimní spánek je svině. Nebo letní? To bylo tím horkem! :D A začít od znovu od začátku moji povídku? Aww, jsem poctěna.

[3]: No to není že na tom jsi blbě, kdo si to má po takové době pamatovat, to je moje chyba, že jsem tak dlouho nic nepřidala :D Jo a to vzrůšo by mě taky zajímalo, kdy? Kdo mi to řekne, hm? :D
Děkuji, já taky :))

5 Izashi | 4. října 2015 v 23:59 | Reagovat

Krásný to pocit vědět, že se na povídku nezapomnělo ^^ Píšeš vážně skvěle a, upřímně, četla jsem si ji furt non-stop dokola :D
Jsem zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet :3 :D

6 Maya | Web | 5. října 2015 v 10:24 | Reagovat

Moc díky za další díl. Nemůžu se dočkat pokračování, ti dva jsou taaaaak sladcí. :) Právě rozjíždím s kamarádkou náš vlastní web a ty jsi jedna z těch, která mě k tomu inspirovala, takže díky :*

7 Ela | 5. října 2015 v 17:44 | Reagovat

Tahle povídka je prostě úžasná! Nemůžu se dočkat na další kapitolu. Prosím pokračuj :333

8 Natie | 7. listopadu 2015 v 9:04 | Reagovat

Ja ťa milujem! Neskutočne mi zistenie, že si pridala novú kapitolu zdvihlo náladu. Hneď idem prečítať aj 12. a pevne dúfam, že sa od seba neodsťahujú :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama