AKTUALITY


25. 4. 2016 - Drahoušci, asi už jste se dovtípili, že blog je neaktivní. Mohla bych to odůvodnit časovým vytížením, ale buďme upřímní, hlavním důvodem je, že jsem se od psaní a hlavně od MCU fandomu odsunula (pokud chcete vědět kam, sledujte můj tumblr, podle toho poznáte, co je moje nová obsession).
Blog rozhodně nemažu, ale v dokončení povídky už asi moc nedoufejte.

Loučím se, dámy a pánové (na neurčito),
pac a pusu Kapitánka

#3 Stucky AU speciál

21. října 2015 v 22:04 | Kapitánka Grumpy Cat |  Tipy na ff
tumblr_static_c2xpcx7yao00w8s08wk4cgc80.gif (500×250)

I'll go down with this ship.

Od té doby, co jsem opět stoprocentní marvel trash, se utápím v stucky feels. A co bych to byla za blogerku, kdybych něco z toho nepřenesla i na vás?
Zajímavé je, že na pár stucky čtu až na výjimky pouze AU povídky. Proč? Velmi jednoduché. Miluju postavy Buckyho a Steva, ale jejich příběh je prostě až moc srdcervoucí (never, ever let me start about these two guys or i promise i will cry) a já nejsem ten typ, co by mohl číst angst pořád dokola. AU jsou pro mě proto naprosto ideální řešení. Můžu číst o svých oblíbených postavách, ale při čtení nemusím mít nervové zhroucení či spotřebovat několik balíčků kapesníků. Navíc, číst o těchhle dvou v neustále jiných situacích je prostě zábava.
Teď už se ovšem pohodlně usaďte a užijte si jízdu mých oblíbených stucky povídek.
Friendly reminder, než se pustíte do čtení, doporučuju číst tagy přímo na stránce s povídkou. Ty dodané mnou jsou jen na orientaci, o co vůbec go.
Have fun,
Kapitánka

P.S: Jsem jediná, kdo se musí na ten úvodní gif dívat pořád dokola? (Bucky is smiling, oh my god my poor babe has been tortured and now he is smiling and look at Steve, oh my god he is so happy he has his Bucky back and he is so proud of himself that he made him smile by some stupid thing he said, these two adorable dorks, i need to lay down)stav: 11 kapitol - dokončeno
Explicit, AU, BDSM

Kdo sleduje videotéku ví, že jsem na povídku už upozorňovala, konkrétně u tohoto videa. Nevynechám ji ovšem ani tak.
Tahle povídka sice není nejlepší, jakou jsem na pár stucky četla, ale rozhodně patří mezi moje srdcovky. Je to taková moje fanfiction alma mater, protože je to první povídka, kterou jsem dokázala celou přečíst v angličtině.
Steve je bývalý příslušník armády a teď vede soukromou bezpečnostní firmu. Bucky, taktéž veterán, se u něj uchází o místo. Práci dostane, má ovšem problémy a jeho chování ve firmě je neadekvátní. Steve, který na vlastní kůži ví, co dokáží zážitky z armády s člověkem udělat, to s ním ovšem nevzdá. Chce mu pomoct. Pozve ho tedy na skleničku, aby si o všem mohli v klidu promluvit. A tak to vlastně všechno začíná.
Ačkoli tahle povídka nekončí typickým happy endem, je příjemné ji číst. Děj hezky graduje, neděje se tam hned všechno najednou. A jak už jsem zmiňovala, je to pro mě srdcovka. Proto ji doporučuju i vám.

autor: thebrotherswinchester
stav: jednorázovka (rozsah 20 382 slov)
Explicit, AU, prostitution, violence, secret agent Steve, metal arm

Tahle povídka je trochu s temnějším nádechem.
Steve narazí na Buckyho po cestě domů. Bucky je prostitut, který i přes to, že se jeho obličej očividně potkal s něčí pěstí, je velmi pohledný a charismatický mladý muž, který si Steva okamžitě obmotá kolem prstu. Steve jeho nabízené služby sice odmítá, ale venku je zima, prší a Bucky má na sobě jen tričko. Steve ho prostě nemůže nechat venku. Ne, když se kolem potuluje seriový vrah.
Ačkoli to úvod naznačuje, tohle není PWP. Ne, když je jedna z hlavních postav Steve. Ten je v téhle povídce navíc speciální agent, tudíž využít služby prostituta je silně proti jeho přesvědčení.
Tahle povídka je celkem zvláštní, ale mám ji ráda. Třeba si i tady najde své příznivce.

autor: BarqueBatch, SkyisGray
stav: 8 kapitol - dokončeno
Explicit, AU, doctor!Steve, thug!Bucky, bucky has little sisters, gangs, violence, fluff

Pokud by jsme se nemohli rozhodnout, do které povídky se z mého výběru pustit, doporučuju tuhle. Četla jsem ji teprve nedávno, ale naprosto mě dostala, zhltla jsem ji za jeden den a ještě dlouho po té na ní musela myslet.
Bucky je člen gangu a známý vymahač peněz s nechvalnou pověstí. Jednoho dne mu ale vyprchá štěstí a on je při incidentu postřelen. Steve je mladý doktor, co má vlastní kliniku. A tak se stane, že se jednoho dne objeví v čekárně bledý, krvácející muž, kterého se Steve, i přes protesty zdravotní sestry Sama, rozhodne ošetřit.
Pokud vás nenalákala už jen představa Steva v bílém plášti a drsňáka Buckyho, věřte, že je toho mnohem, mnohem více. Bucky není povahově násilník a členem gangu není jen tak od radosti. Má dvě malé, naprosto dokonalé sestry a drogově závislou matku a celkově je pod vší tou tvrdou slupkou samý fluff. Steve, zdá se, jen jeden z mála lidí, kteří to dokáží vidět.
Tahle povídka má v sobě něco, co vás prostě jen tak nepustí. Je tam propracovaný děj, kriminální pozadí, drogy, gangy a násilí. Na druhé straně, jsou tam i idilické chvíle, ze kterých se vám chce prostě brečet štěstím. Takže suma sumárum, u téhle povídky budete brečet. Pokud ne štěstím, tak vztekem a smutkem určitě. Ale víte co? Stojí to za to.

stav: 6 kapitol - dokončeno
AU, pretend relationship, mutual pining, post winter soldier!looking Bucky, sweet!Steve, Bucky's family, scars, angst, fluff

Tahle povídka, ačkoli tam nějaký ten angst je, je převážně fluff and happines, takže pokud chcete něco, co vám zlepší náladu, jste na správném místě.
Bucky miluje svoji rodinu, opravdu. Jen by na něj snad mohli méně naléhat, aby si už konečně někoho našel. Obvykle se tomuto tématu dokáže vyhnout, ale oslava výročí jeho rodičů přichází a je vyslovena otázka - přivede si s sebou doprovod, nebo ne? Bucky odpoví ano. A tady nastává průšvih. Nikoho nemá. Vycouvat už z toho ale nemůže, protože by to měl neustále na talíři. Tady přichází na řadu jeho kamarád Steve, který svolí, že mu bude hrát přítele. Bucky je do Steva, jen tak mimochodem, naprosto zamilovaný. Ale bez toho by nebyla sranda.
Bucky a Steve odjíždí od svého běžného života na týden do rodinného domu Barnesových. Buckyho rodina je úžasná a stejně jako v předešlé povídce, má i sourozence. Tady figuruje jeho náctiletá sestra Rebecca, do které se všichni zamilujete, přísahám.
V ději se kromě onoho předstíraného vztahu prolíná i minulost, rodinné drama a samozřejmě, pocity mezi dvěma hlavními aktéry. Řeknu vám to narovinu, jakmile se vztahy trochu urovnají, je tam sex, a hodně, (a hlasitě), takže pokud na to nejste, nebude to pro vás to pravé ořechové. Děj mu nicméně neustupuje a je mi minimálně stejně rovný, řekla bych i přednější.
Jak už jsem zmínila, končí to velkým happy endem, tak do toho :))

autor: cft731
stav: 9 kapitol - dokončeno
AU - college, ice hockey players, rivalry, mutual pining, mentioned!Natasha&Clint and Peggy&Angie

Bucky je kapitán hokejového UNNY týmu, Steve Halvertonského. Tady nastává rivalita a nejen na ledě. Je to ale vážně jen rivalita? Bucky Steva nesnáší a myslí si, že nevydrží v jeho přítomnosti ani minutu. Tedy alespoň do té doby, než je s ním nucen sdílet společenskou místnost, protože jsou oba dva vyhostěni ze svých pokojů v prospěch svých spolubydlících a jejich protějšků (neboli poslání do sexilu). Tehdy zjistí, že Steve možná, MOŽNÁ, není tak nesnesitelný. Ale znáte paličáka Buckyho a jeho hrdost. Nebýt Nataši kdo ví, jak by to všechno dopadlo.
Myslela jsem, že jsem četla už všechny možné AU. A pak jsem narazila na hokejisty. Pro informací, hokej miluju (hokejisty snad ještě víc) a tak jsem z povídky byla nadšená. Zklamaná jsem po přečtení nebyla, tak se do toho pusťte, věřím, že vy taky nebudete.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Karma | Web | 24. října 2015 v 18:33 | Reagovat

Oooooh-ma-god-yas!
Seriously, Stucky... Já nevím, kde začít. Winter Soldies mě psychicky zničil. Tenhle ship mě psychicky zničil. Byla to moje druhá posedlost (po SpideyPoolovi) a prostě... je to zlé. Četla jsem takovou úžasnou povídku, ale teď jí nenajdu. Jsou spolu tak užasní, prostěě! V obou CA filmech to prostě úplně jiskřilo a já brečím, že by to nikdy neudělali na plátně, protože víš jak by fanynky šílely? Přijde mi to jako jeden z těch shipů, které by byly celkem reálné, kdyby... Prostě, ach. Ještě Seb jako herec tak aach, ve dvojce zahrál Buckyho tak skvěle, no zkrátka... Měla bych přestat psát. Chápeš mě.

2 Karma | Web | 24. října 2015 v 18:36 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama