AKTUALITY


25. 4. 2016 - Drahoušci, asi už jste se dovtípili, že blog je neaktivní. Mohla bych to odůvodnit časovým vytížením, ale buďme upřímní, hlavním důvodem je, že jsem se od psaní a hlavně od MCU fandomu odsunula (pokud chcete vědět kam, sledujte můj tumblr, podle toho poznáte, co je moje nová obsession).
Blog rozhodně nemažu, ale v dokončení povídky už asi moc nedoufejte.

Loučím se, dámy a pánové (na neurčito),
pac a pusu Kapitánka

#2 Top 5 TW

21. června 2015 v 3:23 | Kapitánka Grumpy Cat |  Tipy na ff
tumblr_macwdpqItg1rxhn2ko1_500.gif (500×250)
(So, am I attractive to gay guys?)
(You betcha. - The Hales)

Víte co je vtipné? Že články s tipy na povídky jsem plánovala ještě dřív, než blog začal fungovat. A hele, blog funguje už nějakých 8 měsíců (say whaaat) a pořádně jsem se k tomu nedokopala. Jdu to napravit.
Měla jsem v plánu udělat tipy na Avengers povídky, ale. Nevěděla jsem, na který pár, několik oblíbených jsem prostě vybrat nedokázala a vůbec, nějak mi to nešlo. Tak vám dnes místo toho podšoupnu mých top 5 anglických povídek na Teen Wolf. Spoustu mi jich zůstalo v zásobě, ale to zase jindy :)
Před čtením doporučuju číst tagy, ať víte, co máte čekat.
Enjoy,
Cpt. Grumpy Cat

autor: Vendelin
stav: 6 kapitol - dokončeno
pár: Derek Hale/Stiles Stilinski

Do téhle povídky jsem se první bála jít - a teď se kvůli tomu cítím jako idiot - protože je tu docela zvrat v ději - Stiles je slepý. Je to AU - human, takže žádní vlkodlaci, ale akce, napětí a vyhrocených situací si užijete i tak dost.
Derek je veterán trpící PTSD (posttraumatická stresová porucha), který se do Beacon Hills vrátí s nadějí navrácení do normálního života. Otevře si knihkupectví a snahy o normální, rutinní život se mu daří. Dokud nezíská neobvyklého zákazníka - upovídaného Stilese, který na to, že je slepý, dokáže v Derekovi číst jako nikdo jiný.
Tohle je mistrovské dílo, srdcovka, okey? Úžasně napsaná povídka, která ve vás, navzdory tomu, že si v ní postavy procházejí těžkým bahnem, zanechá takový fajn hřejivý pocit a naději, že i ze všech sraček světa se dá nějak vyhrabat. Sice je explicit a ten sex tam je, ale je až druhořadý, rozhodně to není žádné PWP. Navíc, dámy a pánové, Stiles má slepeckého psa - zlatého retrívta, kterého pojmenoval Steve! To je prostě nápad za zlatého bludišťáka a už jen proto si to stojí za to přečíst. Tak šup, šup!


autor: five_ht
stav: jednorázovka
pár: Derek Hale/Stiles Stilinski

Další sterek povídka, tentokrát ale jednorázovka, kterou bych možná označila i jako PWP. Virgin Stiles, tempted Derek, bed sharing a jde se do akce. Takže jo, asi je to vážně PWP. Ale milé PWP, vážně!
Friendly warning - v povídce se vyskytuje knotting.

autor: Robomatic
stav: jednorázovka s pokračováním
pár: Peter Hale/Stiles Stilinski; past Derek Hale/Stiles Stilinski

A další almost PWP! Ale tentokrát konečně na můj OTP pairing - steter.
Stiles si hezky, poklidně randil s Derekem - dokud to ten hňup neposral a Stilese nepodvedl. Což Stilese zasáhne víc, než by Derek čekal. A co je lepší pomsta, než revenge sex s creepy strýcem svého ex?
Od téhle povídky nic miloučkého roztomiloučkého nečekejte. Scenting, marking, possessivness a jiné feral werewolf behavior. Read the tags.
Tohle přímo je jednorázovka, na kterou ale navazuje další, 17cti kapitolová povídka, if you are interested.

autor: SushiOwl
stav: 14 kapitol - dokončeno
pár: Peter Hale/Stiles Stilinski

Tahle steter povídka je o dost jiná, než ta předchozí. Je to kapitolovka a ten děj tam je, ale co si budeme povídat, je to sex oriented ff. A hlavní téma povídky je BDSM. Peter, oproti tomu, je naprosto jiné kafe, než ho znáte. Pokud ho obecně moc nemusíte, přísahám, v téhle povídce si ho zamilujete. Je v ní totiž naprostý slaďouš. Chová se mile, je to rozený gentleman, hrdý majitel sphynx jménem Lady Godiva a vystudovaný paleontologista. A mimo jiné vlastní BDSM klub. Právě tam potkal Stilese. A věci se začaly dít.
BDSM is my thing, okey? Věřím, že to není pro každého, ale pokud vás to jen trochu zaujalo, dejte tomu šanci, protože tahle povídka za to rozhodně stojí.

autor: taylorpotato
stav: 42 kapitol - dokončeno
pár: Peter Hale/Stiles Stilinski

COKOLI DĚLÁTE, OKAMŽITĚ PŘESTAŇTE A OTEVŘETE TEN ZATRACENÝ ODKAZ - TOHLE STOJÍ ZA TO.
Aneb to nejlepší na konec.
V první řadě. Drazí, tohle není povídka. Ne, jak ji znáte. Tohle je grafická povídka.
Je to prakticky vytvořený příběh pomocí sociálních médií, sms apod. Takový komix, dá se říct. Je tvořen "screenshoty."
Tohle je sugar daddy au. Peter a Stiles seznámí na jedné seznamce - tedy, seznámí. Stiles nemá tušení, že si píše s creepy Petrem. Peter na druhé straně ano.
Tady se děj dozvídáte pomocí jejich konverzací - první na oné seznamce, později přes sms, facebook, dokonce instagram.
Já jsem se stíhle setkala poprvé u téhle povídky a nevím, jestli jsem z toho tak nadšená jenom já, ale sakra, autorka zaslouží koťátko, horkou čokoládu, deku a masáž chodidel, kdykoli jen bude chtít.


Za případné překlepy, chyby a jiné záseky se omlouvám, ale je půl čtvrté ráno a já mám mimo jiné za sebou smrkací párty (4 balíčky kapesníků - vila la alergia) a jeden extrémně stresující lov pavouka. Prostě party hard.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Wendy | 21. června 2015 v 16:27 | Reagovat

Ježiši :D A já si myslela, že chodím pozdě spát, když neusnu dřív než ve dvě ráno :D
Povídky vypadají zajímavě - na Cornerstone a Shelter se rozhodně podívám, ale Steter rozhodně není můj šálek čaje, takže to asi vynechám :D Ale díky za typy na ff - ty se vždycky hodí :D

2 Kapitánka Grumpy Cat | Web | 21. června 2015 v 19:09 | Reagovat

[1]: Plánuju i sterek speciál, tak se můžeš těšit ještě na další, několik skvělých povídek mám pořád v zásobě :)

3 Sevia | 21. června 2015 v 22:00 | Reagovat

Musím sa priznať že hneď ako som uvidela odkaz na netradičnú poviedku vo forme screenshotov, nemohla som odolať a plány na učenie sa na ekonomiku boli v čudu :D
Zhltla som ju napočkanie, proste perfektné ;D

4 Kapitánka Grumpy Cat | Web | 21. června 2015 v 22:41 | Reagovat

[3]: Mrzí mě, že jsem tě odtáhla od učení, ale zase jsem hrozně ráda, že se povídka líbila, protože já jsem z ní nadšená a aspoň nejsem sama ^^

5 Glac | 8. března 2016 v 19:27 | Reagovat

Do této chvíle jsem byla věrný fanoušek Sterek. Ale nyní jsem u třetí kapitoly Ain't Sayin' He's a Gold Digger a musím zařadit Steter do svého seznamu shipů. Děkuji, že jsi mě k němu dovedla!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama