AKTUALITY


25. 4. 2016 - Drahoušci, asi už jste se dovtípili, že blog je neaktivní. Mohla bych to odůvodnit časovým vytížením, ale buďme upřímní, hlavním důvodem je, že jsem se od psaní a hlavně od MCU fandomu odsunula (pokud chcete vědět kam, sledujte můj tumblr, podle toho poznáte, co je moje nová obsession).
Blog rozhodně nemažu, ale v dokončení povídky už asi moc nedoufejte.

Loučím se, dámy a pánové (na neurčito),
pac a pusu Kapitánka

Iron Armor - 10.kapitola

3. května 2015 v 20:47 | Kapitánka Grumpy Cat |  IRON ARMOR

Poslední dobou ode mě slyšíte jen samé omluvy, ale u téhle kapitoly jsem si dala za úkol neomlouvat se, protože si myslím, že není za co. Poslední kapitola byla přidána před hodně dlouhou dobou - a ne, nebudu se dívat, jak přesně dlouho to bylo, už tak mám výčitky svědomí - ale myslím, že tentokrát jsem na tenhle menší hiatus plné právo. Znáte to, když už se sere, tak se sere všechno. Takže já měla v jednu chvíli problémy ve škole, doma, se zdravím i v osobním životě a aby toho nebylo málo, tak se proti mně vzbouřil i můj vlastní notebook. Věřím, že chápete, že v takovém stavu na psaní nezbyl prostor. Ale teď už je snad všechno fajn a já jsem zpátky :)

Co se psaní týče, jsem odhodlaná se do něj pustit s větší vervou než předtím. Rozepsala jsem další povídku - o které vám zatím neprozradím víc, než že jsem z ní nadšená a snad nikdy jsem si psaní takhle neužívala - a pracuju i na těch "starších." Abych pravdu řekla, ráda bych se dostala přes IA a opravdu se těším až ji dopíšu, protože se nevyvíjí zrovna tak, jak jsem chtěla a hlavně mám milion padesát dalších nápadů, které kvůli ní nestíhám realizovat. Takže, ačkoli to zatím nevypadá, se povídka blíží ke konci. Viděla bych to tak na dalších 5 kapitol - patnáctka je hezké číslo. Pokusím se ji neodfláknout a neukončit zbytečně nuceně, ale zase ji nebudu zbytečně protahovat.
A ke kapitolce samotné, po předchozích raw feels nás zase čeká trochu akce, která povede k celkem nečekaným věcem. Ale to až příště :)

Vaše
Kapitánka


10. kapitola


Ráno bylo náročné. Tedy alespoň pro Tonyho, který měl takovou kocovinu, jako už dlouho ne. Steve byl samozřejmě jako rybička. Což nebylo úplně na škodu, protože Tonymu alespoň v tichosti přinesl kafe a prášek na bolest hlavy. Bůh žehnej Americe.
Tonymu trvalo větší část dne dát se dohromady alespoň natolik, aby byl schopný vyjít z ložnice po dvou. A sotva to udělal, hned toho litoval, když ho do nosu prašil nepříjemný pach kouře a jeho snahy o zklidnění žaludku tak málem přišly vniveč.
"Steve?" zavolal cestou do kuchyně. "Co se stalo?"
"Snažil jsem se vařit, to se stalo," odpověděl Steve, který se snažil u sporáku dělat několik věcí najednou a tak zachránit tak naprosto spálené něco. Neúspěšně.
Tony se naklonil a podíval se na pánvici. Ještě chvíli sledoval Steva, jak se snaží napravit tu spoušť, než se nahlas rozesmál.
"No, Zlatovlásko, obávám se, že dobrá manželka by z tebe nebyla."
"Oh, sklapni," zavrčel Steve a vztekle odložil pánvici, aby si mohl předloktím otřít čelo.
"Tohle," Tony vzal pánvici, "patří sem," a vysypal její obsah do odpadkového koše.
"Tony! To se mohlo ještě-"
"Ne."
"Ale vždyť se to určitě-"
"Ne. Absolutně ne, " zavrtěl Tony hlavou, pánvici hodil do dřezu a otřel si ruce. "Neber si to osobně, ale vaření nech prosím na mně, ano?"
Steve se chvíli tvářil celkem popuzeně, ale nakonec zavrtěl hlavou a neubránil se pobavenému pousmání. "To zní fér."
"Bezva, hned se citím bezpečnějí. A teď bych si rád objednal něco velmi nezdravého a velmi mastného, než můj žaludek zcela kapituluje. Jsi pro?"

Až k večeru toho dne o sobě mohl Tony prohlásit, že už se - v rámci možností - cítí dobře. Neváhal a hned se pustil do práce, která mu za tu dobu utekla. Ve své dílně si chvíli pohrál se svým nejnovějším rozpracovaným projektem, než se usadil s notebookem na pohovku a pustil se do práce. Zabral se do ní asi na dvě hodiny a odtrhl ho až Jarvis.
"Pane, Shield právě do své databáze vložil nové informace o projektu Sjakler."
Tony povytáhl obočí a zaklapnul notebook. "Ale nepovídej."
"Právě je nahrávám do vašeho počítače."
"Skvěle parťáku."
Tony vstal a už si to mířil ke svému počítači, než si to rozmyslel a změnil směr.
Zaklepal na dveře pokoje pro hosty a když mu Steve otevřel, mrknul na něj a řekl: "Mám nové drby od Shieldu. Chceš je slyšet?"
Steve se tvářil zmateně, ale šel s ním.

Tonymu chvíli trvalo, než rozšifroval a získal z dokumentu potřebné informace.
"Ale tohle je zajímavé," zamumlal si pro sebe.
"Říkal jsi něco?" zeptal se Steve, který se zrovna vracel z kuchyně s dvěma hrníčky kávy.
"Už to mám," oznámil Tony a otočil se na židli čelem ke Stevovi, který mu podal kávu a sám se ze své napil.
"Něco zajímavého?"
"Velmi," kývnul Tony. "Je to zpráva týkající se těch falešných bomb, které jsem pomáhal Shieldu identifikovat."
"Našli jejich výrobce?"
"To je právě zajímavé. Ne."
Steve se zamračil. "Počkej - jak ne?"
"Je to zvláštní, protože jsem jim řekl vše, co jsem o té bombě zjistil. Dokonce jsem podle součástek poznal, že její původ je nejspíš někde v Evropě. Někdo z Coulsonova týmu na tom pracoval. Ale stejně to nenašli."
"Jak je to možné?"
Tony pokrčil rameny. "Ten člověk samozřejmě nechce, aby jsme ho našli, takže je nejspíš dobře krytý. Může být složité ho vypátrat. Co mě ale víc zaráží je to, že přestali hledat. Je to jen pár dní a už to vzdali. To mi na Shield nesedí," zavrtěl Tony hlavou.
Steve chvíli přemýšlel. "Možná to nevzdali," nadhodil. "Možná v hledání pokračují, nebo už toho výrobce dokonce vypátrali, ale Fury nechce, aby to nikdo věděl, tak to zatajil dokonce i před Shieldem."
"No jo, to je mu podobné," zabrbal Tony.
"Otázkou je, proč to tají."
Tony strnul, když si něco uvědomil. "Ehm. Je tady možnost, že jsem se zapomněl podělit o jednu drobnou informaci."
Steve se přimhouřil oči a výhružně se na Tonyho podíval. "Jak zapomněl?"
"Úmyslně zapomněl? No dobře, nechtěl jsem ti to říct hned. Nevěděl jsem, jak budeš reagovat." Tony si odkašlal. "Když jsi vyslýchal tu stoupenkyni Sjakler, trochu jsme s Furym mluvili. A věc se má tak, že Fury má podezření, že Sjakler patří pod Hydru."
Stevův výraz strnul a v jeho očích se mohl blýsknout záblesk nenávisti.
"Zatím to z Shieldu nikdo neví, jen pár lidí z jeho nejbližšího kruhu," dodal Tony.
"Proč to Fury vůbec tají?" rozhodil ruce. "Pokud má pravdu a Sjakler opravdu patří k Hydře..." zavrtěl hlavou a prohrábnul si prsty vlasy v nervózním gestu.
"Není si tím zatím jistý. A nechce zbytečně plašit, pokud by to byl planý poplach."
"Nechce zbytečně plašit?! Má vůbec tušení, co všechno se může stát, pokud jde vážně o Hydru?"
Tony pokrčil rameny. "No já nevím, ale i kdyby ano, mě tahle skupina Sjakler nepřipadá moc nebezpečná."
Ve Stevově tváři se zračila zlost. "Tony, pokud se jedná o Hydru, tak rozhodně nebezpeční jsou. Bez ohledu na to, jak neškodně se tváří." Steve přešel několika dlouhými kroky po místnosti tam a zpátky. "Musím mluvit s Furym," řekl nakonec.
"Musíš?" povytáhl Tony obočí.
"Musím," kývnul Steve. "Dluží mi vysvětlení."
Tony se na židli otočil čelem k počítači. "No dobře, ale jestli bude soptit, hodím to na tebe."
Netrvalo dlouho a brzy se s Furym spojili přes videohovor.
"Kapitáne, Starku," kývnul Fury. Nevypadal naštvaně, jen unaveně. "Děje se něco?"
Steve založil ruce na hrudi. "Mohu s vámi mluvit mimo záznam?"
Fury se na Steva zkoumavě podíval, než si vědoucně povzdechnul a probodnul Tonyho pohledem. "Starku..." řekl varovně.
Tony zvedl ruce v obranném gestu. "Zkusil jste někdy něco zatajit Kapitánovi Americe? Žádná sranda," bránil se.
Fury si znovu povzdechnul, než vyštěknul pár rozkazů a chvíli něco ťukal do klávesnice. "Teď mluvíme mimo záznam," oznámil poté.
"Řekněte mi, co víte," vyzval ho Steve svým profesionálním, neústupným tónem hlasu.
Fury si založil ruce na hrudi. "Omlouvám se, ale od kdy přesně rozkazujete vy mně?"
"Proč nás od toho držíte bokem?! Když jsme byli napadeni Lokim a jeho armádou, tak jste se nás povolal jako první, tak proč ne teď?"
"To byla zcela jiná situace," skočil mu do řeči Fury.
Kapitán se ale nenechal vyrušit a pokračoval: "Mě nebaví jen sedět a schovávat se a věřím, že ostatní taky ne!" rozhodil ruce. "Navíc, co se Hydry týče, myslím, že mám právo se do toho vložit."
"To, že jste před nějakými sedmdesáti lety proti Hydře bojoval neznamená, že by jste se do toho měl vložit i teď!" vyštěknul Fury.
Kapitán zatnul čelist. "Tak na tohle máme dost odlišný názor."
"Dobře. Nechce si svůj názor pro sebe a poslouchejte rozkazy. Končím videohovor."
Spojení se přerušilo. Tony se podíval na Steva, který vypadal jako Bruce těsně před tím, než se změnil v Hulka.
"To snad nemyslí vážně," řekl Steve nevěříce a zatnul dlaně v pěst, aby je mohl v zápětí zase uvolnit.
"Je to Fury. Co jsi čekal?" uchechtnul se Tony.
"Tobě je to jedno?!" vyjel po něm Steve.
Tony pokrčil rameny. "Nic jiného jsem od něj ani nečekal. Nicméně... nehodlám to nechat jen tak.
Steve zaujatě povytáhl obočí. "Ne?"
"Ovšem že ne," Tony se spiklenecky pousmál.
Steve se zarazil, ale pořád se tvářil zaujatě. "Tony, vážně do toho chceš jít? Fury bude soptit."
Tony přikývnul. "To bude. Ale jak už jsem říkal, nejsem ničí pes. Speciálně ne Furyho pes. Pokud Fury vydává špatné rozkazy, nebo s ním nějak nesouhlasím, nemusím ho poslouchat. A nemusíš ani ty. Je to jen na tobě. Jdeme do toho na vlastní pěst?"
Steve neváhal dlouho.

Když jim nechtěl Shield poskytnout informace, museli si je získat sami. Tony neváhal a pustil se do toho hned. Za tří hodiny výrobce vypátral.
"Mám to," oznámil triumfálně.
Steve se ihned zvednul z gauče a přišel k Tonymu, aby se mu mohl přes rameno podívat na monitor. "Neříkal jsi, že ten výrobce má být v Evropě?" zamračil se Steve, když pohledem přejel mapu a souřadnice.
"Ne. Říkal jsem, že součástky té bomby jsou z Evropy. Ten výrobce je jen pár hodin od New Yorku, někde poblíž Bostonu. Což dává smysl, protože proč by si Sjakler nechávali složitě převážet bombu až z Evropy, když si můžou nechat na zakázku vyrobit tady."
"Takže Boston. To je kousek," podotknul Steve. "Víme o tom výrobci něco víc?"
"Garret Landsman, 47 let. Jeho trestní rejstřík sice čistotou úplně nezáří, ale nic zajímavého. Co ale zajímavé je, že dřív pracoval pro Hammer Industries. Dokud ho nevykopli kvůli problémům s alkoholem. "
"Hammer Industries? Myslíš, že by s tím mohl mít Justin Hammer něco společného?"
"Krysa je na to dost," pokrčil Tony rameny.
Steve přikývnul. "Takže teď, když víme, kdo a kde ten výrobce bomb je, co s tím uděláme?"
"Toť otázka," přitakal Tony. "Shield už o něm ví, ačkoli není v databázi. Nevíme, co mají v plánu."
"Pokud se do toho vložíme, je tady možnost, že se naše plány zkříží."
"Já jsem to riziko ochotný podstoupit. Co ty?"

Nebylo to tak lehké, jak si mysleli. Měli plán na všechny jednotlivé fáze, kromě té, která zahrnovala, jak se sakra dostanou z budovy, která je hlídaná agenty Shieldu. Padlo spoustu návrhů, ale nakonec se, po dlouhé hádce, shodli na řešení. Na řešení, které se Stevovi ani trochu nelíbilo.
"Když jsme tohle plánovali, myslel jsem, že půjdeme do akce oba dva," zavrčel nespokojeně.
Tony si frustrovaně povzdechl. "To jsem taky měl na mysli. Ale realita nám to trochu zkomplikovala. Prostě to zkousni."
"Nelíbí se mi to. Nechci sedět tady za monitorem, zatímco ty budeš venku v akci."
"Máš snad jiný nápad, jak udělat?" povytáhl Tony obočí.
Steve neměl, tak jen sekmnul rty do rovné linky a prostě to zkousl.
"Fajn, takže si to projdeme ještě jednou," řekl Tony, zatímco si připravoval svůj oblek. "Trochu agenty rozptýlíme a odvedeme jejich pozornost. Já se mezitím pokusím nepozorovaně vyklouznout z budovy. Potom, pokud se mi to povede, už jako Iron Man doletím ke Garettu Landsmanovi a získám potřebné informace. Co se bude dít potom záleží pravě na získaných informacích. Ty mezitím zůstaneš tady. Na monitoru mého počítače v dílně uvidíš díky kamerám vše, co uvidí Iron Man. Celou dobu spolu budeme komunikovat. Jarvis ti bude radit, co naprogramovat, když na to přijde."
"Opravdu si myslíš, že to vyjde?" zeptal se Steve skepticky.
"Ani ne. Ale to je na tom to kouzelné," mrknul na něj Tony.

Začalo to překvapivě hladce. Stevovi se ani nechtělo věřit, že dokázali odlákat pozornost agentů takovou věcí, jako je falešný poplach. Ale podařilo se. Tony mezitím zcela inkognito vyklouznul ven z budovy neveřejným východem z jeho dílny. Ve starém oblečení, kšiltovce a tmavých slunečních brýlích si vzal taxíka a nechal se odvést na okraj města. Dál pokračoval jako Iron Man.
Steve seděl, stále trochu popuzený, za monitorem a celou dobu komunikoval s Tonym a Jarvisem. Tony byl téměř v cíli a zrovna říkal, jak hladce to jde, když obrazovka najednou na zčernala a příští vteřinu na ní byl naštavný obličej agenty Hillové. Steve leknutím málem sletěl ze židle.
"Agento Hill-"
"Kapitáne. Máte velký problém."


 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 luczaida | E-mail | Web | 3. května 2015 v 21:43 | Reagovat

Co? Co? Co bylo dál!? :D Hééj jako :D

Mám ráda kapitoly, kde se propírají pocity a tyhle věci... říkám to furt a taky vím proč! Protože když je to takhle akční a napínavý, vždycky to skončí tak hrozně, že chci vědět, jak je to dál okamžitě :D

Btw vůbec se neomlouvej za to, kdy dáš další kapitolu. To je prostě jen tvoje věc ;)

2 Fame Fox | Web | 3. května 2015 v 22:06 | Reagovat

Okrem toho, že si zistila, že naozaj neviem akosi čítať, damn it, tak sa mi to páčilo, neviem čo si zas pindala. Dobré to je, trochu akcie. Ale teda ja stále dúfam, že už na to hopsnú a budú trtkať ako také zajace. PRevetrajú si anál a čauky! :D
Ale nie, dobre to je! Krásne som si predstavila konverzáciu Fury a Cap ( s Tony v pozadí), úplne jak vo filme. Zostala som taká, boha, wau, šak to je pecka totok! :D Mňauky!
Takže, zhrniem ti to tak polopatisicky, ak sa tu o pol storočia objaví pokračovanie, budem viac ako nadšená. :D Vždy to stojí za to.Mňauky! :D This story is a win win. ^^ <3

3 Steeeva | Web | 4. května 2015 v 14:18 | Reagovat

nechcem byť nevďační soooooom veľmi rada, že je tu ďalšia časť ale tak trošku som dúfala, že sa konečne budú preberať veci okolo nich dvoch a keď si napísala, že už iba 5 častí mnoooo tak to som zvedavá ako to dopadne

4 Natie | Web | 4. května 2015 v 14:28 | Reagovat

Wow! Aký problém? Ja sa už nemôžem dočakať! Tá scéna s niečím čo sa snažil uvariť Steve bola fakt dobrá :D

5 majuar | Web | 4. května 2015 v 16:42 | Reagovat

Super, na tohle jsem se těšila :D Je to pro mě nejlepší odreagování, povídka plná akce a příběhu, když osobně jsem za poslední měsíc napsala jen 5 pwpéček... Nebudu blbě kecat, prostě se mi kapitola moc líbila, jako vždy jsem se bavila, a jsem zvědavá, co bude dál :) A samozřejmě se těším i na další povídky, co pro nás chystáš :3 :D

6 Alejah Arlene Rose | Web | 8. května 2015 v 15:01 | Reagovat

Ách jo... zrovna v tom nejlepším. :( Skvělá akční kapitolka! Těším se na další! :33

7 Wanda | E-mail | 24. června 2015 v 19:43 | Reagovat

úžasná fanfiction 😃 jen čekám na další díl 😃

8 AgentNOBODY | 17. srpna 2015 v 3:38 | Reagovat

Kotě, opravdu tě žeru.. Hrozně a proto bych tě chtěla poprosit o nový díl. Hrozně moc. Víš, ob den sem koukám s nadějí, že tu přibude nová kapitola a ono nic. Vím, prázdniny a tak dál.. No já tě i tak prosím šíleně moc o napsání nové kapitoly. Víš, jsi jediná, která tento pár píše, aspoň jediná mě známá a nějak mě každý den bez další kapitoly znechucuje a znechucuje. A já bych nad tebou vážně nerada zanevřela. Doteď jsem si tady z vesela assassinovala, ale teď už mi to prostě nedalo. Tahle povídka si našla rychle cestu do mého srdce a nakonec ta cesta den ode dne zarůstá až nakonec žádná nebude. Nechci ti vyhrožovat, jen ti podávám mé pocity vůči tomu. Je mi líto, že tak dlouho nic nebylo a jen to chci napsat. Tak snad to vezmeš nejlíp, jak jen budeš moct, nechci tě kritizovat, bože jen to ne, jak bych mohla. Ty jsi stvořila tohle. Ty jsi pro mě bůh. Tak zkus vzít v potaz, jak těžké bylo sebrat zbytek nějaké mé odvahy a napsat ti v roli malého smrtelníka. Takže prostě a zkrátka .. Nová kapitola?:)
Budu brát jakoukoliv odpověď. I když mi hodně prozrazují první věty na blogu...

9 Kapitánka Grumpy Cat | Web | 10. září 2015 v 22:40 | Reagovat

[8]: Díky za komentář a omlouvám se za zklamání, hold s námi pisálky je to těžké, nicméně vysvětlení už je na blogu a já na psaní pokračuju, dneska jsem u toho seděla 2 hodiny :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama