AKTUALITY


25. 4. 2016 - Drahoušci, asi už jste se dovtípili, že blog je neaktivní. Mohla bych to odůvodnit časovým vytížením, ale buďme upřímní, hlavním důvodem je, že jsem se od psaní a hlavně od MCU fandomu odsunula (pokud chcete vědět kam, sledujte můj tumblr, podle toho poznáte, co je moje nová obsession).
Blog rozhodně nemažu, ale v dokončení povídky už asi moc nedoufejte.

Loučím se, dámy a pánové (na neurčito),
pac a pusu Kapitánka

Iron Armor - 8.kapitola

23. února 2015 v 12:00 | Kapitánka Grumpy Cat |  IRON ARMOR

Zcela záměrně se nedívám, kdy jsem naposledy přidala kapitolu, protože bych si zase musela sypat popel na hlavu. Jako mou omluvu berte to, že 8. kapitola je extra dlouhá a plná nějaké té akce, na kterou jsem poslední dobou v povídce docela zapomínala.
Musím říct, že tohle je, co se děje týče, nejobsáhlejší kapitola, co jsem zatím napsala a dalo mi opravdu hodně práce ji dát dohromady. Budu tedy moc ráda, když mi řeknete, co si vývoji děje a o dnešní kapitole obecně myslíte.
Jako menší bonus jsem do kapitolky taky přidala postavy z marveláckého seriálu Agents of Shield, do kterého jsem se nedávno pustila.
Have fun,
Kapitánka Grumpy Cat


8. kapitola


Od jejich hádky uplynula sotva půl hodina, když se s nimi spojilo velitelství SHIELD a oznámilo jim, že do patnácti minut pro ně přiletí vrtulník a oba dva je převeze na základnu, kde jsou vyslýcháni zajatí členi Sjakler. Než se stihli zeptat proč, spojení bylo přerušeno.
Za deset minut na helipadu přistál vrtulník, ze kterého na ně mával agent Coulson.
"Agente Coulsone! To nemáte na práci nic lepšího, než nám dělat průvodce?" přivítal ho stále ještě nervlý Tony, když nastoupili do vrtulníku.
"To víte že mám, pane Starku. Jen si tak vyplňuji volné chvíle mezi tím, co pracuji na operaci Sjakler," odpověděl Coulson, kterého se Tonyho kousavý tón očividně nijak nedotknul, a hned na to si potřásl rukou se Stevem. "Kapitáne, rád vás znovu vidím."
"Potěšení je na mé straně, agente. Vy jste byl přidělen na tuhle operaci?"
"Nechci se nijak chlubit, ale můj tým zjistil o té skupině většinu informací, co víme," pousmál se Coulson.
"Takže vy teď máte tým?" povytáhnul Tony obočí.
"A vlastní letadlo," dodal Coulson hrdě. "Když už jsme u mého týmu. Kapitáne, pane Starku, rád bych vám představil člena mého týmu, agenta Warda," pokynul rukou k Wardovi, který seděl vedle něj. "Agentka Mayová pilotuje a zbytek týmu je na základně."
Steve si s agentem Wardem vyměnil kývnutí, Tony ho zcela ignoroval.
"Proč nás tam Fury vůbec chce?" zeptal se a trhnul rameny. "Předtím se zdálo, že nás nepotřebuje."
"Všechno se dozvíte přímo od velitele Furyho," odpověděl Coulson vyhýbavě.
Zbytek cesty na základnu proběhl v tichosti.

~

Když dorazili na základnu, agent Coulson je odvedl do příslušného patra. Tony se mezitím stihl uklidnit a zaměřil se na úkol - což Steve vážně oceňoval - takže když uviděl ředitele Furyho, odložil jízlivost a zcela vážně se zeptal: "Tak co máte? Hádám, že to musí být něco důležitého, když jste si nás sem povolal."
"Kéž by, Starku," odpověděl Fury. "Agente Coulsone, vy běžte za svým týmem do laboratoře."
Coulson kývnul a odešel.
"A vy pojďte za mnou," pokynul Stevovi a Tonymu.
Fury je mlčky odvedl do nějaké místnosti a teprve, když se za nimi zavřely těžké masivní dveře, promluvil.
"Nemáme skoro nic. Ani jeden z těch bastardů neřekl jediné užitečné slovo," řekl značně popuzeně, založil ruce na hrudi a poté dodal: "Proto jste tady vy. Chtějí mluvit pouze s Kapitánem."
"Cože, se mnou?" Steve se nechápavě zamračil.
"Počkat, proč jsem tu v tom případě já, když chtějí mluvit jen s ním?" ukázal Tony na Steva a zase začínal znít poněkud popuzeně.
"Pro vás mám taky úkol, Starku. Nebojte se, že by jste tu zahálel," odvětil Fury. "Ale k věci. O každém z nich jsme zjistili, co se dalo," Fury položil na stůl složku a zatímco si ji Steve i Tony prohlíželi, pokračoval. "Zajali jsme tři muže a dvě ženy. Máme tu právníka, automechanika, daňovou poradkyni a studenta medicíny - všichni jsou naprosto nezajímaví. Až na ni."
S tím Fury zmáčknul tlačítko na stěně. Ta se prosvětlila a ukázalo se, že je z části prosklená - dalo se skrz ni nahlédnout do výslechové místnosti. Uvnitř seděla mladá žena s rukama připoutanýma ke stolu.
"Rachel Jonesová, 23 let, studentka architektury. Střední školu vystudovala na výbornou, na univerzitu byla přijata mezi prvními. Má snoubence, vlastní byt, zlatého retrívra a naprosto čistý trestní rejstřík."
"Neříkal jste, že zrovna ona má být něčím zajímavá?" zeptal se zmateně Steve.
"Mladá holka, která nikdy nedostala ani blbou pokutu za rychlou jízdu a přesto sedí v naší vyslýchací místnosti, vám zajímavá nepřijde, Kapitáne?" zeptal se Fury s uchechtnutím. "Když jsme vyslýchali zbylé čtyři, všichni po čase přiznali, že nevědí nic důležitého. Řekli nám, ať mluvíme s ní. Je jejich vůdce. A nám řekla jen jednu věc. Podmínky. Je s námi ochotná mluvit. Pokud ji ovšem jako první necháme mluvit s vámi, Kapitáne. A Starku, vy se na mě tak nedívejte. Myslíte si, že jsem nadšený, že musím skákat, jak ona píská?" řekl ostře. "Uznávám, nevyužili jsme všechny dostupné... metody vyslýchání. Ale upřímně? Nehodlám zajít tak daleko a psychicky zlomit mladou holku, kterou nejspíš jen někdo zmanipuloval. Náš zdroj informací může být jedině ona. Při zatčení neprojevila ani náznak odporu. Chce spolupracovat. Proč toho nevyužít," Fury se krátce odmlčel a dodal: "Pokud jste s ní ovšem ochotný mluvit, Kapitáne. To je na vás."
"Máte nějaké tušení, proč chce mluvit zrovna se mnou? Pokud vím, nemám s jejich skupinou nic společného. Je možné, že by to byla jen nějaká..." Steve se zarazil, jako by hledal správné slovo.
Tony se uchechtnul. "Fanynka? Hele kápo, nefandi si tak. Holky sice jedou po svalnatých blonďácích, ale po devadesátiletých panicích už tak moc ne."
"Pane Starku, vy tady vůbec být nemusíte!" okřikl ho Fury, zatímco Steve jen zatnul čelist a naprosto jej ignoroval.
"To je v pořádku, Fury, prostě odpovězte na mou otázku," řekl Steve klidně, čímž si od Tonyho vprotočení očí.
Fury se ještě chvíli tvářil, že je ve velkém pokušení vyrazit s Tonym dveře, nakonec však skrz zuby procedil: "To nevíme. Ale nebojte se. Váš rozhovor bude monitorován - budeme vás odposlouchávat a komunikovat s vámi. Nechceme přece, aby jste jí prozradil něco důležitého. Pořád ještě úplně nevíme, s kým máme tu čest, takže chceme být opatrní."
Steve přikývnul. "Dobře. Pojďme zjistit, proč chce mluvit zrovna se mnou."

~

Zatímco se Steve připravoval k vyslýchání s jiným agentem, který mu dal miniaturní sluchátko do ucha a procházel s ním potřebné informace, Fury a Tony čekali a sledovali skrz prosklenou zeď mladou ženu, která s rukama připoutanýma ke skolu klidně seděla na židli a monotónně zírala do zdi. Prosklená stěna z její strany vypadala jako normální stěna, takže nemohla tušit, co se chystá.
"Jste si jistý, že tohle je dobrý nápad?" zeptal se Tony vážným tónem hlasu.
"Upřímně, pane Starku? Ne. Nejsem. Ale za pokus to stojí."

Netrvalo to dlouho a za pár minut se dveře vyslýchací místnosti otevřely a Steve vešel dovnitř.
Žena u stolu se sympaticky usmála, ačkoli byla v jejím obličeji patrná silná únava.
"Kapitáne. Dobrý -" Rachel se zarazila a poté omluvně pousmála, když dodala: "Vlastně nevím, co je za denní dobu. Nejsou tu okna," poukázala k holým stěnám. "Doufám, že není noc. Ačkoli s vámi chci mluvit, SHIELD vás kvůli tomu nemusel tahat z postele. Myslím, že si odpočinek zasloužíte."
Steve zůstal chvíli zaraženě stát ve dveřích, než je za sebou zavřel a s tichým, zmateným "Díky" se usadil ke stolu naproti Rachel.
Bylo mu řečeno, že nemá čekat žádné známky odporu, ale takového zajatce viděl poprvé v životě. Rachel v něm budila dojem, že je ve výslechové místnosti omylem a prostě jen trpělivě čeká, než se to velké nedorozumění vyřeší a ona bude propuštěna. Byla mladá, milá, sympatická a neustále se usmívala tím nevtíravým, nic nepředstírajícím způsobem, který vzbuzoval v lidech důvěru. Pokud to celé hrála, dělala to velmi dobře.
"Tak, Rachel," začal Steve, "proč jste se mnou chtěla mluvit?"
"Protože věřím, že inteligentní komunikace je klíč ke všemu," odpověděla Rachel bez zaváhání, jako by měla odpověď připravenou předem.
Steve povytáhl obočí a chvíli na takovou odpověď marně hledal slova, než lehce skepticky řekl: "A proto jste si to se svými lidmi napochodovala s bombami na náměstí plné lidí."
Rachel si povzdechla. "Bylo to kýčovité divadlo, uznávám. Kdyby to bylo na mě, k žádnému takovému povzdvižení by nemuselo dojít. Ale vyšší rozhodli jinak."
Steve se tvářil ještě víc podezíravě než předtím, tak dodala: "Ty bomby jsou samozřejmě falešné. To už hádám víte."
Steve to nevěděl, ale bez známky zaváhání přikývnul. "Ovšem. Tak proč potom ta šaráda?"
Rachel se vědoucně usmála. "Kapitáne Rogersi, jste chytrý muž. Vy víte proč."
Jemně přikávnul. Ano, věděl. Byl to způsob, jak upoutat pozornost Shieldu. Nechali se zajmout a dostali se do jedné ze základen. Přesně tam, kde chtěli jít. Vše jim vycházelo dle plánu.
"Opravdu měla celá ta akce za cíl dostat vás ke mně, abychom si mohli promluvit, nebo vám jde o úplně něco jiného?"
"I kdyby ano, přece nečekáte, že bych vám to prozradila," řekla dívka s rozverným úsměvem.

Mezitím, co Steve seděl ve vyslýchací místnosti s Rachel, Fury a Tony stáli za prosklenou stěnou a jejich rozhovor mlčky poslouchali.
"Fury, o co tady ve skutečnosti jde?" zeptal se Tony tichým, vážným tónem po několika minutách.
"Kam tím míříte, pane Starku?" odpověděl Fury, aniž by odtrhl oči od Steva a vyslýchané ženy.
"Neangažoval by jste se osobně, kdyby nešlo o něco opravdu vážného. Pokud by jste říkal pravdu, tak by se o tenhle problém s naší pomocí zvládlo postarat několik vašich agentů. Ale místo toho na tenhle případ nasadíte Coulsona a zabýváte se jím i vy sám osobně. Z toho vyplívá, že nám neříkáte všechno."
Fury si povzdechnul a ještě nějakou chvíli mlčel, když se rozhodoval co prozradit a co ne, než nakonec tiše, ale ledově vážně odpověděl: "Mám důvody se obávat, že Sjakler je odnož Hydry."
Tony se nevesele uchechtnul. "Useknete jednu hlavu a dvě další ji nahradí, hm?"
"Jo, tak nějak," zavrčel Fury popuzeně. "Už mě přestává bavit, jak úporně se ti zmetci drží svého hesla."
"Ale stejně. Pokud tihle," Tony kývnul hlavou k Rachel, "patří k Hydře, myslím, že budou spíš nějaká samostatná skupina, než součást většího celku. Nevypadají moc.. hydrovsky."
"Proto to držím v tajnosti. O možném spojení Sjakler s Hydrou vím jen já, Hillová a Coulson," připustil Fury. "Nechci z toho dělat haló, dokud si tím nebudu stoprocentně jistý."
Tony kývnul a chvíli se odmlčel, než se zeptal: "Říkal jste, že i pro mě tady máte úkol. O co jde?"
"Dole v laboratoři máme ty falešné bomby. Coulsonovi lidé už se na ně dívali, ale ačkoli jsou jedni z nejkvalifikovanějších, nemají vaše znalosti. Napadlo mě, že by jste se na ně mohl podívat osobně a podle součástek nám pomoct najít dodavatele. Pokud by se to podařilo, mohli by jsme skrz něj dohledat další členy Sjakler."
"To by mohlo vyjít," přikývnul Tony.
Chvíli mlčeů a dál poslouchal rozhovor Steva a Rachel, než si uvědomil, že se na něj Fury celou dobu upřeně dívá.
"To tam mám jako naklusat teď hned?" povytáhl obočí Tony.
Furyho výraz mluvil za vše.
"Oh bože," protočil Stark oči. "No dobře, už jdu."

"Dost her, slečno Jonesová," řekl Steve klídným, ale pevným tónem hlasu. "Chtěla jste se mnou mluvit, tak mluvte. Proč jste se mnou ve skutečnosti chtěla mluvit? Co je vaším záměrem?"
Rachel pochopila, že je čas přestat s přátelským laškováním. Přestala se usmívat a jemně kývla. Potom začala mluvit.
"Naše skupina má od začátku jeden vyšší cíl. Bohužel jsme začali špatně. Do vedení se dostali špatní lidé. Znáte to, radikálové jsou všude. Proto ta protiavengerská propaganda, výhružky a jiné vyhrocené akce. Uvědomili jsme si svou chybu a chceme ji napravit. Jak už jsem řekla. Věřím, že inteligentní komunikace je klíč ke všemu. Proto jsem tady. Abych vám vysvětlila, co je cílem Sjakler a odpověděla vám na všechny otázky, které na mě budete mít.
A abych se dostala k vaší původní otázce a to, proč jsem chtěla mluvit zrovna s vámi," Rachel se jemně usmála, "musím se přiznat, že to byl tak trochu můj osobní rozmar. Napadlo mě, že právě vy budete ideálním prostředníkem mezi mnou a Shieldem. "
Steve položil ruce na stůl a naklonil se trochu blíž.
"Co je cílem Sjakler, Rachel?"
Rachel se usmála. "Fungující lidská společnost - bez násilí, zločinů a válek. Ano, vím jak to zní, ale nechte mě vám to vysvětlit.
Lidstvo si odjakživa vytváří systém. Žijeme v něm všichni. Máme tu zákony, které nám měli vymezit co můžeme a nemůžeme, jak se máme chovat a jak máme potrestat ty, které zákony nedbají. Problém je v tom, že řetěz je tak pevný jako jeho nejslabší článek. A lidstvo je velmi nedokonalé, Kapitáne. Systém nefunguje. Lidé jsou trestáni za zločiny, které nespáchali. A ti, kteří je spáchali, jsou trestáni nedostatečně, pokud vůbec. Války stále probíhají, lidé umírají a spravedlnost tu není. Lidstvo ničí samo sebe a pokud to takhle půjde dál, na světě nikdy nebude existovat mír. To je naše myšlenka. Sjakler znamená pouta. Pouta, kterými lidstvo poutá sebe samo. Pouta svobody."
Stevovi přeběhl mráz po zádech. Pouta svobody. Ta slova už slyšel.
"Neříkejte, že k téhle myšlence vás přivedl Loki," řekl nevěřícně.
"Nemyslete si o nás nic špatného, Kapitáne. Nejsme nějací slepí uctívači. Jsme si vědomi, co Loki udělal a kolik lidí kvůli němu zemřelo a v žádném případě jeho činy neobhajujeme. Jedno mu ale musíme nechat - myšlenka, pro kterou to všechno dělal, v zásadě špatná nebyla."
"To myslíte vážně?" řekl Steve ostřeji, než zamýšlel. "Vy si myslíte, že nechat lidstvo zotročit nějakým bohem vyřeší všechny naše problémy?" Steve zavrtěl hlavou. "Jak jste si vůbec mohla myslet, že zrovna já bych tohle mohl pochopit?"
"O žádném zotročení nikdo nemluvil, Kapitáne," řekla Rachel trpělivě. "My pouze chceme, aby nám - lidstvu - vládnul někdo z vyspělé rasy. Někdo z Asgardu."
"To mi pořád zní jako zotročení," zavrtěl Steve hlavou.
"To jen protože jste nedal té myšlence šanci. Prosím, Kapitáne, jen si to na chvíli představte. Lidstvo je vázáno obecnou představou o spravedlnosti a tím, co je špatné a co je dobré. Ale vyspělejší rasa může mít na spravedlnost úplně jiný pohled. Kdyby celému lidstvu vládnul někdo, kdo není svázán stereotypními lidskými představami o tom, co je dobré a co ne, mohl by být zločin rapidně zredukován. Nemuseli by být války a lidé by nemuseli zbytečně umírat. A není tohle snad to, o co vám, Avengers i Shieldu především jde?" Rachel se přes stůl naklonila blíž ke Kapitánovi. "Všichni máme jeden cíl," zašeptala.
"Zeptejte se jí na Thora," řekl Fury Stevovi přes sluchátko v uchu.
"Proto jste sem přivedli Thora?"
Rachel přikývla. "Ano. Nejsme naivní a nemyslíme si, že by nám mohl vládnout zrovna on. Ale napadlo nás, že by sem mohl přivést někoho o kom si myslí, že je toho hoden."
"Jak se vám vůbec povedlo spojit Asgardem?"
"Máme na své straně velmi mnoho vědců. S výzkumem Jane Fosterové to tak těžké nebylo."
"Jane Fosterová vám dala k dispozici svůj výzkum?" zamračil se Steve. To mu nesedělo.
Rachel se omluvně pousmála. "Tak bych to zrovna nenazvala."
Steve protočil oči. No ovšem. Dokázali hacknout Shield. Nepochyboval, že dostat se k výzkumům Jane jim nezabralo mnoho času.
"To pro dnešek to stačí, Kapitáne," řekl Fury.
"Náš čas vypršel, slečno Jonesová." Steve se postavil od stolu. "Doufám, že dodržíte své slovo a teď už budete s Shieldem komunikovat."
Rachel přikývla. "Děkuji za váš čas, Kapitáne. A prosím, udělejte pro jednu věc. Popřemýšlejte o tom, co jsem vám dnes řekla."
Steve chtěl protestovat, ale zarazil se a místo toho jemně kývnul. Potom opustil výslechovou místnost.

~

Steve si připadal téměř malátně, jak mu hlavou zběsile vířily myšlenky. Rachel, ačkoli s ní nesouhlasil, v něm rozhodně zanechala hluboký dojem. Věděl, že později o jejich rozhovoru bude hodně přemýšlet.
Fury byl s tím co slyšel spokojený. Očividně získal spoustu důležitých informací. S poděkováním za spolupráci ho pro dnešek propustil.
Musel ještě vyzvednout Starka z laboratoře. Doufal, že už je se svou prací hotový. Cítil se unaveně a momentálně nechtěl nic jiného, než odtud vypadnout.

"Ta bomba je, co se konstrukčního hlediska týče, naprostý unikát. Jde vidět, že ji sestavil někdo, kdo věděl, co dělá. Je vlastně sestavená tak, abych fungovala. Má všechny potřebné součástky. Jen prostě..."
"Nefunguje," dokončil Fitzovu větu Tony. "Jo, ten kdo ji dělal si dal sakra záležet, aby byla co nejdůvěryhodnější," řekl Tony a usrkl svého kafe.
"Je v ní dokonce i výbušnina. Stačilo by zprovoznit rozbušku a bomba by byla plně funkční. Podle nálože by dokázala vyhodit do vzduchu celou budovu," řekla obdivně Simmonsová.
Tonymu poskočilo obočí. Naklonil se k Fitzovi a tiše se ho zeptal: "Hele, neděsí tě někdy?"
Fitz se podíval na Simmonsovou. "Abych pravdu řekl..."
V tu chvíli se dveře laboratoře otevřely a dovnitř vešel Steve.
"A zde, pány a dámové, přichází Kapitán Amerika," zahlásil Tony s úsměvem, očividně v dobré náladě.
Steve se podíval na Tonyho, jak sedí na laboratorním stole s nohama na židli a v ruce drží hrnek kafe.
"Hádám, že už jsi tu hotový."
Tony seskočil ze stolu. "Jop, svou část práce jsem už si odbyl. Zbývá už jen vyhledat dodavatele, což má na starost...eh."
"Skye!" ozvalo se lehce popuzeně z rohu, kde seděla na zemi mladá žena v tureckém sedu a očividně byla velmi ponořená do své práce na notebooku, protože od něj ani nezvedla pohled.
"Jo, Skye. A když jsme u toho, dovol mi ti představit vědeckou část Coulsonova týmu. Okouzlující Simmonsovou," ukázal na ženu v laboratorním pláští, "a velmi chytrého mladíka jménem Fitz," poplácal po rameni muže po svém boku.
Steve, ačkoli se cítil unaveně, se přinutil k úsměvu a potřásl si rukou s Fitzem, Simmonsovou i Skye, která konečně odložila svůj notebook.
Tony se podíval na Steva a nejspíš v jeho tváři rozeznal jistý druh napětí, protože v zápětí tlesknul a řekl: "Ačkoli jsem si krátkou spolupráci s vámi užil, obávám se že už budeme muset jít."
Hned po seznámení tedy proběhlo krátké rozloučení se a za chvíli už šel Tony se Stevem směrem k helipadu.
"Tváříš se hrozně. Co jsi od té holky zjistil?" zeptal se Tony vážně.
"Řeknu ti to až dorazíme do Stark Tower."


Tak mě napadlo vyhledat si na AO3 pár Fitz/Tony Stark a jedna povídečka se našla. Jdu si ji přečíst. See ya in hell.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 kitty | 23. února 2015 v 12:44 | Reagovat

hurá po takové době další díl, moc se mi líbí zapojení Coulsonova týmu a těším se na zápletku (doufám že s Hydrou) :D jinak pár Fitz/Tony??? omg to si musim přečíst

2 Steeeva | Web | 23. února 2015 v 14:55 | Reagovat

tak to je skvelé, že si tam zahrnula postavičky zo seriálu ale už sa teším na Tonyho a Steva :D :D :D

3 majuar | Web | 23. února 2015 v 16:01 | Reagovat

"To tam mám jako naklusat teď hned?" povytáhl obočí Tony. Jo, to se mi moc líbilo stejně jako celá kapitola, díky, těším se na další :)

4 Venira | 23. února 2015 v 16:06 | Reagovat

Tak výslech byl přesně takový jak bych ho očekávala i od Marvelu, skvělá práce!
Tony si často vrká s kde jakým vědcem, ale... Fitz/Tony asi tiše obejdu :D
Dnešní kapitola se mi moc líbila :)

5 Natie | E-mail | 23. února 2015 v 16:26 | Reagovat

Fakt super. Strašne milujem poviedky z Avengers a táto sa mi naozaj páči. Chcem i sama niečo vymyslieť ale nenapadá ma kombinácia. Rogers, prípadne Coulson a Barton by asi boli moc uletený nie? :D

6 Kapitánka Grumpy Cat | Web | 23. února 2015 v 17:09 | Reagovat

[1]: Vidím, že úspěšně šířím mezi CZ/SK Marvel fandom neobvyklé páry. Hell yeah!

[2]: V příští kapitole jich bude až až ^^

[3]: Já ho úplně vidím, jak se u toho tváří :D Děkuji ^^

[4]: Díky, to je pro mě velká pochvala, o to jsem se snažila!

[5]: Děkuji. Pokud chceš psát, směle do toho, piš co je ti nejvíc po chuti a co máš sama ráda, čtenáři se najdou vždycky. A o ulítlé páry se vůbec nestarej, já shipuju Tonyho s Fitzem a chystám třeba povídku na Tonyho a Buckyho, so :D

7 luczaida | E-mail | Web | 23. února 2015 v 19:56 | Reagovat

uuuf, mám to za sebou. Takhle dlouhý kapitoly by se mi líbily pokaždé :D
Povídka začíná nabírat na obrátkách a zároveň to začíná být dost zajímavý. Vůbec mě nenapadlo, že by mohlo jít o něco takovýho, fakt poklona.
Sice je to teď mezi Stevem a Tonym dost blbý, celou kapitolu se skoro neviděli a čumím, že vzal Tony Steva zpátky, když vyhrožoval, že ho vystěhuje, ale zase máš plusový body za postavy z Agentů :3
Co se týče Fitze, tak jsem spíš fanynka páru Mac/Fitz, ale Maca se už na dobro zbavili, takže mi v podstatě zabili OTP :D

8 Kapitánka Grumpy Cat | Web | 23. února 2015 v 20:03 | Reagovat

[7]: Oh, děkuji! Však Stevovi to ještě tak lehce neprojde, neboj :D
A hele, mezi námi, komu někdo někdy nezabil OTP :D

9 Fame Fox | Web | 24. února 2015 v 8:54 | Reagovat

Druhý človek, ktorý ma čoskoro prinúti pozerať AoS! Videla som, že 1x1 a teda... bolo to také, meh. Zase, bola to iba prvá časť. DÁM TOMU ŠANCU!
Čož ma privádza k myšlienke- spojiť AoS s Avengermi, je proste geniálny nápad. Obdivujem tvorbu dialógov, pretože ja sa nikdy neviem vykoktať v takýchto technických veciach. Malo to svoje čaro a nedokázala som z toho spustiť zrak! I liked that.
Vlastne to "niečo" medzi Tony a Stevom na moment pominulo, ale verím, že v ďalšej časti sa to vráti späť. I hope! Ale inak, Tony bol strašne šarmantný, keď bol s Fitzom a Simmonsovou a Skye v labáku, kde skúmali bombu. Šarmantný - ehehe, vedela som si krásne predstaviť tie jeho pohyby mimiku a dokonca tón hlasu, ktorým rozprával na ostatných a privítanie Kapitána- like!
Ale tak aspoň nejaká akcia, riešenica. Nemôže to byť len o tom ako sú zatvorení v AT a musia sa tam "znášať"... you know. :D
To čakanie vždy stojí za to. Teraz budem nedočkavo očakávať pokračovanie tohto bombastického príbehu! =) Juchú!

10 Tamten Loki | E-mail | Web | 24. února 2015 v 14:56 | Reagovat

[5]:Coulson a Barton náhodou nejsou tak úplně bez zastoupení :-)
http://archiveofourown.org/users/Josika/pseuds/Josika/works?fandom_id=414093
;-)

Jinak super, že jsi se zase rozepsala, už jsem se bála, že další mrtvola na krchově přibyla. Pěkně se to rozjíždí, jsem zvědavá, koho mají vytipovaného jako budoucího vládce. Že lidem svoboda nesvědčí říkám furt, když tak se ujmu... :-D

11 Kapitánka Grumpy Cat | Web | 24. února 2015 v 16:32 | Reagovat

[9]: Hele, já se na 1x01 snažila podívat asi třikrát, než jsem to fakt dala do konce a pak už mě to vážně začalo bavit. Ten začátek takový meh. Takže jo, dej tomu šanci, stojí to za to! ^^
Abych pravdu řekla, když jsem tam řešila nějaké technické věci, tak jsem prostě psala a doufala, že tam nekecám moc velké kraviny, protože tomu vůbec nerozumím. Třeba jak v laboratoři řešili tu bombu, u toho jsem se hrozně smála, protože jsem vůbec nevěděla o co go :D
Aw, díky, jsem ráda že si to při psaní dokážeš tak hezky vizualizovat! :3  Neboj, Tonyho a Steva bude v příští kapitole (na které mimochodem už pracuju a příští pondělí prostě BUDE) až až. Díky mockrát za komentář ^^

[10]: Chvíli to tak vypadalo, ale nene,  nakonec jsem zase povstala mezi živé :D A jako vládce tě když tak doporučím, chápeš, mám konexe. A děkuji :3

12 kosesterka | E-mail | 24. února 2015 v 23:22 | Reagovat

Začíná to být vážně zajímavé! :) Jen mě tak napadlo... Neber to prosím nějak špatně, ale máš nějakou betu? Pár hrubek by se tu našlo. :/

13 alexysz | Web | 25. února 2015 v 21:00 | Reagovat

Začal som to čítať s veľmi nezaujatým postojom, pretože ja pár Steve x Tony moc neakceptujem, iba málokedy, keď sa objaví veľmi kvalitný fanart, ale toto búra môj múr. Podobne ako pár Steve x Bucky. Tiež som mu moc neholdoval, no trailer na 50SoG všetko zmenilo. Všetko...
Iritovalo ma, že boli rozhádaní, samozrejme nie v zlom. Bolo to niečo nové, Tony sa rád háda, sú to dve rozdielne postavy, každá si zažila svoje. Coulson na neskutočne pobavil.  Mám túto postavu rada. Ward mi bol nesympatický od začiatku, Fitz a Jemma sú dvojica, ktorá mi neprekáža, naopak - súcitím s nimi a holdujem tomtuto páru, no predstava Fitza a Tonyho tiež nie je zlá (reagujem na záver :D)
A veľmi sa mi páčilo vypočúvanie Jane, vedel som sa tam ocitnúť ako tretia osoba a v tichosti celú situáciu pozorovať, počuť Furyho tlmený hlas do Kapitánovho ucha. Až mi to nahnalo zimomriavky od radosti.
Hovorím že trpezlivosť ruže prináša, a zrejme to platí aj tu. Počkám si, čo prinesie ďalšia kapitola! :)

14 Kapitánka Grumpy Cat | Web | 26. února 2015 v 17:55 | Reagovat

[12]: Toho jsem si vědokma. Bohužel, i kdybych to po sobě přečetla desetkrát, stejně mi něco uteče. Daň českého jazyka. Betu nevedu a ačkoli vím, že by to bylo vhodné, zatím ji ani nemám v plánu hledat. Třeba to přijde časem.

[13]: Díky díky díky! :3 Zvlášť od tebe si té pochvaly cením.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama