AKTUALITY


25. 4. 2016 - Drahoušci, asi už jste se dovtípili, že blog je neaktivní. Mohla bych to odůvodnit časovým vytížením, ale buďme upřímní, hlavním důvodem je, že jsem se od psaní a hlavně od MCU fandomu odsunula (pokud chcete vědět kam, sledujte můj tumblr, podle toho poznáte, co je moje nová obsession).
Blog rozhodně nemažu, ale v dokončení povídky už asi moc nedoufejte.

Loučím se, dámy a pánové (na neurčito),
pac a pusu Kapitánka

Iron Armor - 4. kapitola

15. prosince 2014 v 12:00 | Kapitánka Grumpy Cat |  IRON ARMOR

Jste prostě nejlepší. Ani jsem nečekala, že povídku bude hned číst tolik lidí a dělá mi to hroznou radost. Takže kapitolka věnovaná všem spokojeným čtenářům. Píšu to pro vás. Díky ^^
Naši dva superhrdinové se sbližují, ale na konci dne Stevovi trochu povolí nervy a pěkně tím Tonyho zaskočí.
Zábavu při čtení a muffina všem,
Kapitánka Grumpy Cat


4. kapitola


Ráno druhého dne Stevova pobytu ve Stark Tower bylo stejné, jako den předtím. Vzbudil se, dal si sprchu a šel si udělat snídani. Tentokrát měl z čeho. Agenti jim včera odpoledne opravdu přinesli nakoupené potraviny. Byla to příšerná komedie. Do kuchyně si to najednou napochodovali dva muži v černých oblecích, ověšení několika taškami ze supermarketů. Tony poprvé za celý den, respektive od té situace v obýváku, vystrčil nos z dílny a pustil se do agentů plnou palbou sarkastických poznámek a vtípků. Ani jeden z nich ale neměl - dle Tonyho - smysl pro humor a jakmile odložili tašky, hned se zdekovali. A Tony zalezl zpátky do své nory. Znovu se viděli až večer. Bylo to trochu trapné. Ani jeden z nich nevěděl co říct. Steve do té doby nějak neřešil, co se stalo při sledování Star Wars. Tonyho to ovšem očividně žralo. Vypadal z toho nesvůj a tak to řešil po Starkovsku - byl protivný a Steva nešetřil jízlivých poznámek. Skončilo to hádkou.

Po snídani, při cestě do posilovny, našel Steve Tonyho opět v dílně. Ani ho to nepřekvapilo. Podle prohlubujících se kruhů pod očima a strhaného vzhledu mu bylo jasné, že tam byl zase celou noc.

Nebyl si jistý, jestli má po včerejšku za Tonym jen tak přijít. Jarvis vyřešil jeho dilema tím, že mu otevřel dveře do dílny.

Stejně jako včera, jakmile vstoupil, Tony vesele zahlásil "Dobré ráno Ameriko!" a nařídil Jarvisovi uložit rozdělanou práci.

"Ehm, dobré ráno," řekl Steve trochu odměřeně. Tony se choval, jakoby se včera nic nestalo a on si nebyl jistý tím, jestli se tak má chovat taky. Pořád na něj byl trochu naštvaný.

"Co ten protáhlý obličej, Kapitáne?" mrknul na něj Tony přátelsky. "Snad nejsi pořád protivný kvůli naší včerejší... diskuzi."

"Diskuzi?" povytáhnul Steve obočí. "Byl jsi jako osina v zadku a vyvolal hádku. Tomu říkáš diskuze?"

"To se holt u spolubydlících stává, když spolu tráví hodně času. Už jsme si lezli na nervy. Potřeboval jsem upustit páru," pokrčil Tony rameny.

"Za tu dobu, co tu jsem, jsme společně strávili tak maximálně tři hodiny," podotknul Steve. "To není zrovna dlouhá doba," dodal s lehkým despektem.

"U mě ano. Čas strávený se mnou musíš převádět na psí roky. To je jako sedm let. Vidíš, prakticky už jsme staří manželé," zazubil se Tony pobaveně.

Steve si povzdechnul. Hádat se s tímhle chlapem nemá cenu.

Tony vycítil Stevovu rezignaci a ukončil debatu. "Takže všechno v pohodě? Bezva. Dneska máme totiž na programu pár excelentních filmů, které rozhodně musíš vidět!"

~

Tony odtáhnul Steva bezkompromisně do obýváku, aniž by se Steve zmohl na hles protestu. Očividně měl v plánu ho ihned zasvětit do dalšího filmového skvostu, který mu utekl. Usadili se na gauč a Tony opět nařídil zatemnit světla.

"Naše dnešní mise je Forrest Gump, Kapitáne," zazubil se Tony a už nařizoval Jarvovi, aby film pustil. Najednou se zdál plný energie. Ačkoli byl nejspíš k smrti unavený vzhledem k tomu, jak předtím v dílně, než Steve vešel, skoro pospával u pracovního stolu.

Steve si povzdechnul. "Vážně, Tony?"

Tony se zarazil. "Co máš proti Forrestu Gumpovi?" zeptal se zmateně.

"Ne, tohle nemyslím," zavrtěl Steve hlavou. "Myslím toho Kapitána."

Tonymu očividně nedocházelo, kam tím miří, protože jen povytáhnul obočí, žadajíc vysvětlení.

"Nejsme v akci," vysvětlil Steve. "Nemusíš mi pořád říkat Kapitáne. Mohl by jsi mě oslovovat jménem," navrhl.

"Jako... Steve?" zeptal se Tony inteligentně.

Steve si povzdechnul. "Ano, když říkám jménem, tak myslím Steve."

"Takže já ti budu říkat Steve a ty mě Starku? Protože to-"

"Říkal bych ti Tony," skočil mu do řeči Steve. "Pokud by jsi teda souhlasil," dodal s nádechem nesmělosti, jako by si tím návrhem nebyl najednou tak jistý.

"Oh. Aha," další inteligentní reakce z Tonyho strany.

"Ale pokud nechceš-"

"Ne, v pohodě. Budeme se oslovovat jmény. Budeme Steve a Tony. Nemám nic proti," pokrčil Tony ležérně rameny. "Jen jsem si tak říkal, Steve," a Stevovo jméno znělo z Tonyho úst téměř obscénně, "jak tě tohle napadlo? Nevšiml jsem si, že by jsi měl někdy něco proti Kapitánovi," povytáhnul Tony zvědavě obočí.

Steve pokrčil rameny. "Přijde mi to neosobní. Říkal jsem si, že když teď spolu budeme muset nějakou chvíli bydlet, mohli bychom se začít oslovovat jmény. Nic víc."

"Jo takhle. No fajn, v rámci upevňování vztahů, proč ne. A teď už konec debat, film začíná."

~

Tony tentokrát neusnul, ačkoli měl očividně co dělat, aby udržel oči otevřené. Film byl skvělý a Steva bavil snad ještě víc než Star Wars, ale stejně sem tam pokouknul po Tonym, který se snažil neusnout. Víčka mu padala a chvílemi to vypadalo, že to vzdal a nechal je zavřené, než to rychle rozmrkal.

"Nemusíš tu se mnou sedět," řekl Steve někdy uprostřed filmu, kdy Tony vypadal už vážně příšerně unaveně. "Na film se zvládnu podívat sám."

Tony jen zavrtěl hlavou."Ale já chci. Koneckonců to byl můj nápad."

Steve tedy jen přikývnul a dál sledoval film. Ke konci filmu, kdy mohl být Forrest konečně se svou Jenny, ho něco napadlo.

"Nevadí tohle všechno Pepper?" zeptal se. "Že nikdo nesmí sem a ty ven. Asi se chvíli neuvidíte."

Tony pokrčil rameny. "Proč by jí to mělo vadit?"

"Vždyť vy dva-"

"Ou, ty to ještě nevíš?" podíval se na něj překvapeně Tony. "S Pepper jsme to utnuli. Už je to několik týdnů."

To Steve opravdu nevěděl. Zastyděl se, že se na to tak přímo zeptal. Muselo to být pro Tonyho nepříjemné. "Omlouvám se, neměl jsem-"

Tony nad tím jen mávnul rukou. "To je v pohodě, Kap- Steve. Prostě to nevyšlo. To se stává," pokrčil rameny. "Má nového přítele, zdá se to být milý chlap. Teď je šťastná," usmál se a Steva napadlo, jak moc se Tony do toho úsměvu musel nutit.Hustá atmosféra po rozhovoru o Pepper byla nepříjemná. Oba dva byli rádi, když film skončil a každý se mohl jít zabavit po svém.

~

Steve zrovna v posilovně urputně bušil do boxovacího pytle, když ho vyrušil Jarvis.

"Pane Rogersi, pan Stark vás žádá, aby jste se ihned dostavil do dílny. Právě se s ním spojil Nick Fury ze SHIELDu."

Steve, zadýchaný a zborcený potem, ihned přestal a do dílny téměř utíkal. V duchu se modlil, aby se situace změnila a on mohl do akce.

V dilně už mluvil Tony s Furym na videohovoru.

"Kapitáne, asi jsem tě volal zbytečně," řekl Tony. "Fury tu má prácičku speciálně pro mě."

Steve frustrovaně vydechl.

"Kapitáne Rogersi," přivítal ho Fury z jedné z velkých obrazovek. "Doufám, že váš pobyt ve Star Tower probíhá bez problémů."

Steve kývnul a stále zadýchaný řekl: "Ano, všechno je v pořádku. Co se děje? Máte něco nového?"

"Máme toho stále málo, ale právě se nám podařilo zachytit nějaké nové informace. To je úkol pro pana Starka. Rozšifrovat a vystopovat," seznámil Fury Kapitána se situací a poté znovu mluvil na Tonyho. "Pane Starku, nechám vás teď chvíli mluvit s doktorem Bannerem, ten vám vysvětlí vše potřebné z technického hlediska a přepošle vám data."

Trvalo to jen pár vteřin, než se na obrazovce objevila Brucova tvář.

"Nazdár kámo," pozdravil ho přátelsky Tony. "Pořád si tě drží v SHIELDu, hm? Doufám, že tě nechají sem tam trochu prospat."

"Ty máš co říkat, Tony. Nic proti, ale vypadáš příšerně. Měl by jsi víc odpočívat," pokáral ho Bruce jemně.

"Znáš mě, jsem workoholik," pokrčil Tony rameny.

"Ano, to znám," přitakal Bruce s povzdechem a teprve potom zaregistroval i Steva. "Ah, zdravím Kapitáne. Doufám, že se to dá s Tonym alespoň trochu vydržet."

"Dobrý den, doktore," pozdravil Steve Bannera a cítil se najednou mezi těma dvěma trochu rozpačitě. "Asi vás tu nechám," řekl a otočil se k odchodu.

"Jo jo, klidně běž," mávnul na něj Tony a přestal mu věnovat pozornost.

Steve na nic nečekal a nechal je tam. Při odchodu zaslechl ještě kousek jejich rozhovoru.

"Tak, vazoune, přepošli mi ty data a vysvětli mi, o co vlastně jde. Fury byl zase jedno velké tajemství a neřekl mi skoro nic," řekl Tony a začal ťukat něco do klávesnice. "Škoda, že nemůžeš být tady. Mohli by jsme vědátořit spolu. To by byla alespoň zábava. Takže..."

Zbytek hovoru už nezaslechl, neboť za ním Jarvis zavřel dveře. Ne že by víc chtěl slyšet. Tohle mu stačilo, aby si místo sprchy šel dát další kolo do posilovny.

~

"Tak mě napadá, že tohle je poprvé, co tě vidím potit se. Nevěděl jsem, že to umíš."

Steve přestal dělat kliky a zvednul hlavu. Ve dveřích do posilovny stál Tony, ruce založené na hrudi, úsměv na rtech a pozoroval ho. Kdo ví, jak dlouho.

"Samozřejmě, že potím, Tony. Zase takhle dokonalé to sérum není," řekl Steve odměřeně, postavil se a ručníkem si otřel čelo.

"No to vidím," uchechtnul se Tony a přišel blíž ke Stevovi. "Musíš se tu dřít už pěkně dlouho chlape. Neříkej mi, že jsi tu byl celou dobu, co jsem pracoval."

"Možná jsem trochu ztratil pojem o čase," připustil Steve.

"No každopádně, ten singál jsem vystopoval," nadhodil Tony.

"To je dobře," kývnul Steve. "Šlo o něco důležitého?"

Tony pokrčil rameny. "To se zatím neví. Chtěl jsem vytáhnout Iron Mana a jít to okouknout osobně, víš jak, ale Fury mi to zatrhnul," uchechtnul se. "Bože, připadám si znovu jako děcko, co dostalo zaracha," zavrtěl hlavou. "Každopádně, nemusel jsi odtamtud tak vystartovat, mohl jsi tam klidně zůstat," dodal jen tak mimochodem.

"Proč bych měl? K ničemu bych ti tam nebyl," pokrčil Steve rameny. "Navíc se zdálo, že si s doktorem Bannerem dost rozumíte," dodal poněkud chladněji, než zamýšlel.

Tony se nad tím tónem lehce přimračil. "No jo, s Brucem si rozumíme. To víš, géniové drží při sobě."

"Takže o tomhle to je?" uchechtnul se Steve bez náznaku pobavení.

Tony se znovu zamračil a zanalyzoval Stevův výraz. "Proč jsi naštvaný?" zeptal se poněkud zmateně. "Pokud jde o to, že nemůžeme do akce, tak jo, chápu, taky-"

"O tohle nejde," zavrtěl Steve hlavou. "Slyšel jsem, co jsi říkal dole v dílně, když jsem odcházel."

Tony povytáhnul obočí vysoko do čela. Na tohohle chlapa aby dostal manuál. Pořád mu nějak nerozumí. "A co přesně jsem říkal?"

"Chápu, že ti vadí, že tady musíš trčet se mnou," řekl Steve s ledovým klidem. "Nejsem ani génius ani-"

"O čem to sakra mluvíš?" skočil mu do řeči zmatený Tony. "Počkej, to jako narážíš na to, že jsem dole řekl Bannerovi, že by bylo fajn, kdyby byl tady?"

Steve neodpověděl, ale jeho pohled mluvil za vše.

"Tak hele, chováš se jako nějaká hysterka. Vím, co jsem říkal o tom převádění na psí roky a že jsme jako staří manželé, ale takhle doslova jsi to brát nemusel, protože tohle rozhodně vypadá jako manželská hádka," schladil ho Tony.

"Dobře, možná to přeháním," připustil Steve. "Ale já prostě nechápu, co proti mně máš. Pořád na mě máš nějaké narážky a poznámky a-"

"Ale to já mám na každého, Kapitáne. Protože pokud jsis ještě nestihnul všimnout, to je moje definice přátelství," skočil mu do řeči Tony, který se zdál víc zmatený a jaksi dotčený, než naštvaný.

"Pak je to pěkně blbá definice přátelství," odseknul Steve.

Tony se už nadechoval k odpovědi, když místo toho zavřel oči a promnul si kořen nosu. "Tak hele," začal pomalu, "prakticky jsem nespal takových... 72 hodin. Příšerně mě bolí hlava a sotva stojím na nohou. Což je možná důvod, proč absolutně nechápu, proč tady předvádíš drama queen. Takže to teď uděláme takhle. Já jdu spát. Zítra, až se uklidníš a já budu schopný fungovat, v tomhle můžeme klidně pokračovat. Do té doby, dobrou noc." Tony se otočil, ale ještě než odešel, přes rameno prohodil: "A běž si dát sprchu. Příšerně smrdíš."


 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Tamias | 15. prosince 2014 v 16:48 | Reagovat

Díl mi udělal radost, jen nevím čím to je, ale mám trochu smíšené pocity z nich dvou. Nebo je to tím, že nejsem zvyklá na naštvaného Steva.

2 majuar | Web | 15. prosince 2014 v 16:58 | Reagovat

Člověk udělá zkoušku a hned je za to takto mile odměněn :D Moc pěkná kapitola, děkuju, jsem zvědavá, jak to bude probíhat dál :)

3 Saskya | 15. prosince 2014 v 19:36 | Reagovat

:) jééé, nová kapitola :) vieš, ako spríjemniť deň :D

Tony nech sa poriadne vyspí, lebo potom po sebe len vrčia :D
pekné :)

4 kitty | 15. prosince 2014 v 20:22 | Reagovat

pěkné, další prosím :-)

5 Tamten Loki | E-mail | Web | 15. prosince 2014 v 20:34 | Reagovat

Tony se chová naprosto logicky, co pořád Kápo má? Fajnovka :-D
Moc pěkná kapitolka, kéž by vždycky nebyly tak rychle přečtené. :-))

6 Steeeva | Web | 15. prosince 2014 v 21:44 | Reagovat

tak komu by to pílilo kto nespal niekoľko  dlhých hodín
mne to nešrotuje ráno aj keď sa vyspím cez noc :DDDDD
och náš chudáčik kapitán ... ale trochu mi prišiel ako hysterka veď musí vedieť, že takto sa správa ku každému ako sám povedal
Tony nech sa konečne pakuje vyspať aby nemal takú vŕtacu náladičku

7 Sevia | 15. prosince 2014 v 21:47 | Reagovat

Tie Starkove poznámky ma raz zabijú :D :D Teším sa na ďalšiu ;-)

8 Kapitánka Grumpy Cat | Web | 16. prosince 2014 v 16:37 | Reagovat

[1]: Na naštvaného Steva není zvyklý nikdo. Ani Tony :D

[2]: Gratuluju ke zvládnuté zkoušce ^^

[3]: To jsem ráda, že umím zpříjemnit den :3

[4]: Bude bude, všechno bude :)

[5]: To si říkám u povídek taky a často. A velmi děkuji :))

[6]: Mi povídej :D *budu se tvářit, že v noci spí víc než 6 hodin*

[7]: Mě taky, sama se jim směju když to píšu :D

9 Fame Fox | Web | 31. prosince 2014 v 12:36 | Reagovat

Samozrejme... :D Jasné, jasnééé! :D Takže... romantika pri Forrest Gump? Srsly? :D Predstavujem si tých dvoch ako sedeli na gauči a rozplývali sa nad filmom a hlavne Steve :D Haha, to je akože za 100 bodov! :D
Potom taká tá... let's say "chémia" medzi Brucom a Tonym, kde teda Steve (Stííííív), začal tak nevedomky žiarliť, čož sa teda preukázalo aj na konci tejto časti. :D
3 hodiny prepočítaj na psie roky :D Mohl toto? Mohol! :D Fakt je to perfektné! :)

10 tt | E-mail | 9. ledna 2016 v 0:34 | Reagovat

Hi,
Jen ze zvedavosti jsem koukla.
Jako pribeh zatim beru, ale tech chyb, proboha. jsis? by jste? Siriously?

11 Sunhee | 9. ledna 2016 v 15:55 | Reagovat

[10]: Takovéhle chyby se dají přehlédnout. Tenhle příběh je suprový. Já sama měla delší problém si zvykout psát byste, protože profesor řekl, že by jste je hodně spisovné. Ne každý je dokonalý. Každý dělá chyby, tak to tolik neřeš ;)

12 tt | E-mail | 10. ledna 2016 v 14:53 | Reagovat

[11]: Já to chápu, ale takové chyby se nikdy nedají přehlédnout. By jste spisovné rozhodně není, ráda bych viděla profesora, který řekne, že ano. A pokud někdo píše povídky a uveřejňuje je, měl by na to dát pozor, od toho je beta-read. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama