AKTUALITY


25. 4. 2016 - Drahoušci, asi už jste se dovtípili, že blog je neaktivní. Mohla bych to odůvodnit časovým vytížením, ale buďme upřímní, hlavním důvodem je, že jsem se od psaní a hlavně od MCU fandomu odsunula (pokud chcete vědět kam, sledujte můj tumblr, podle toho poznáte, co je moje nová obsession).
Blog rozhodně nemažu, ale v dokončení povídky už asi moc nedoufejte.

Loučím se, dámy a pánové (na neurčito),
pac a pusu Kapitánka

Iron Armor - 3. kapitola

8. prosince 2014 v 12:00 | Kapitánka Grumpy Cat |  IRON ARMOR

Tak jak se máte takhle při pondělku? Já mám v tuhle dobu tělocvik, takže ano, děkuji za soucit. Zítra odjíždím na výlet do Vídně a hrozně se těším, naprosto to město miluju. Snad na trzích nakoupím pár pěkných blbůstek. A Mozartovy koule!
Co říct k téhle kapitole. Steve se zabydluje, Tony nespí a oba dva spolu začínají trávit čas.
A samozřejmě všem děkuji za milé ohlasy k povídce. Vždy mě to nakopne k psaní. Třeba minulé pondělí jsem z toho měla takovou radost, že jsem měla chuť tu hned hodit další kapitolu.
Hezké počtení a Mozartovu kouli všem,
Kapitánka Grumpy Cat


3. kapitola


Steve byl odjakživa ranní ptáče a armáda tuto vlastnost ještě upevnila. Vzbudil se sám od sebe před osmou hodinou ranní - a to si ještě na své poměry přispal, včera byl opravdu únavný den.

Že se neprobudil ve své ložnici mu bylo jasné hned. Kde se vlastně probudil si uvědomil o vteřinu později a tiše si povzdechnul do polštáře. Poté bez zbytečného povalování se v peřinách vstal a už se chtěl převléknout a jít si před snídaní zaběhat, jak bylo jeho zvykem. Další vteřinu mu trvalo si uvědomit, že vlastně nemůže. Povzdechnul si znovu. Rozhodnul se tedy vynechat běhání a přeskočil rovnou na sprchu a snídani. Včera večer neměl možnost prozkoumat koupelnu. Sotva se rozloučil se Starkem, padnul do postele a okamžitě usnul. O to víc byl teď zvědavý.

Když otevřel dveře koupelny, byl poměrně překvapený. Čekal, že bude tak velká, že by v ní mohl klidně i tančit. Koupelna ale ve skutečnosti tak velká nebyla. Naopak byla menší, útulná a stejně jako ložnice prosvětlená. Moderní vybavení bylo samozřejmostí.

Steve přestal zkoumat koupelnu, shodil ze sebe oblečení a vlezl do sprchového koutu. Když na něj začal dopadat proud teplé vody pod přijemným tlakem, neubránil se spokojenému zamručení. Přivíral oči při příjemném pocitu, když mu voda uvolňovala napjaté svalstvo. Myšlenky se mu rozběhly všemi směry. Nakonec ale skončili u Tonyho. Stark, pomyslel si Steve. Byl teď vlastně jeho domácí. Ne, domácí ne, spolubydlící zní důstojněji. Ano, on a Tony Stark jsou teď spolubydlící. Kdyby mu tohle někdo řekl ještě před týdnem, vzal by to jako vtip. Ale osud má očividně zvláštní smysl pro humor. Nevycházeli spolu. Přitom to tak nebylo vždy. Zpočátku tu žádné nesympatie nebyly. Pravdou bylo, že Steve se nemohl dočkat, až Tonyho pozná. Znal jeho otce, Howarda, byl to moc milý člověk. A když ho rozmrazili a on se najednou probral v úplně jiné době, kde neznal a neměl nikoho, upnul se na myšlenku, že pozná alespoň syna svého tehdejšího přítele. A pak se s Tonym poprvé setkal. Bylo to na základně SHIELDu, několik dní poté, co se probral. Jejich první setkání bylo krátké. Agent je nechal v kanceláři, aby si mohli v soukromí promluvit. A Tony tehdy nepůsobil tak jako teď. Samozřejmě, byl to pořád on - úšklebek na tváři a legrácky na všechno kolem, flirtovné úsměvy na agentku Hillovou. Byl ale sympatický a vypadal jako zábavný společník. Od té doby se potkávali už jen v akci. Tam ho Steve málem nepoznal. Choval se sobecky, arogantně a namyšleně, nenechal si ujít příležitost pro kousavou poznámku, prostě jako bohatý rozmazlený megaloman. A génius k tomu. Nechápal, kam se poděl ten sympaťák, kterým byl když se poprvé setkali, ale časem se tou myšlenkou přestal zabývat. Udělal si na Tonyho po všech společných misích svůj názor, který nebyl zrovna pozitivní. Ale teď, teď bych tomu mohl přijít na kloub, pomyslel si, když se natáhnul pro šampon. Minimálně týden tu bude s Tonym bydlet. Ideální šance pro urovnání jejich vzájemných sporů. Ne že by s Tonym museli hned být nejlepší přátele, ale to neustálé popichování a hádky musí přestat. A tak, zatímco mu voda smývala pěnu z vlasů, se rozhodnul, že urovná vztahy se Starkem.

~

Po sprše následovala snídaně. Nepřekvapilo ho, že byl v kuchyni sám a všude bylo ticho. Tak nějak předpokládal, že Tony je ten typ, co vyspává do oběda. Udělal si tedy snídani z toho mála, co v lednici našel a pomyslel si, že pokud jim nějaký agent nebude chodit nakupovat, umřou tady brzy hladem.

Po snídani se rozhodl jít lépe prozkoumat posilovnu. Po paměti mířil do posilovny, když zaslechnul tlumenou hudbu. Nakoukl za roh, kde se nacházela Tonyho dílna a jaké bylo jeho překvapení, když skrz prosklenou stěnu uviděl Tonyho, jak se hrabe v nějakém motoru. Nevěřícně přešel blíž a vzal za kliku. Zamčeno, samozřejmě. Teprve teď si všimnul přístroje, který po něm žádal přístupový kód. To už mu ale Jarvis odemknul a dveře s tichým klapnutím otevřely. Steve si v tu chvíli uvědomil jednu věc. Hudba se mu zdála tlumená pouze za zavřenými dveřmi. Jakmile vešel dovnitř, přímo burácela.

Viděl Tonyho, jak mu něco říká, ale nerozuměl mu ani slovo.

"Cože?" pokusil se překřičet hudbu.

"Říkám... Tohle nemá smysl! Jarvisi, ztlum hudbu na 30 procent!" zavelel Tony a konečně bylo slyšet vlastního slova.

Tony si odkašlal a zopakoval: "Říkal jsem, dobré ráno Ameriko!"

"Ach tak," kývnul Steve. "Dobré ráno," řekl a změřil si Tonyho lehce podezřelým pohledem. "Odkdy vstává Tony Stark před polednem?"

"To už je tolik?" podíval se Tony lehce zmateně na hodiny na zápěstí.

"Tolik?" povytáhl Steve obočí. "Jak dlouho už jsi vzhůru?" zamračil se nechávapě.

"Chvíli," odpověděl neurčitě Tony. Odložil šroubovák, založil ruce na hrudi a opřel se o pracovní stůl. "A co vůbec dělá Amerika v mé dílně?" zeptal se. Nezněl ani nevypadal naštvaně, že ho ruší Steve při práci.

Tentokrát pokrčil rameny Steve. "Chtěl jsem se jít podívat do posilovny, ale zaslechl jsem hudbu. Docela mě to překvapilo. Myslel jsem, že ještě spíš."

"Do posilovny? Hned takhle po ránu? Bože, chlape, relaxuj trochu!"

"Nevím co jiného bych měl dělat," přiznal Steve upřímně.

Tony si chvíli Kapitána prohlížel a napadlo ho, že teď vypadá trochu jako ztracené štěně.

"No, vlastně jsem nad tebou trochu přemýšlel," připustil Tony nečekaně vážně. "Vymyslel jsem nám na dnešek program."

"Program?" zopakoval Steve podezřívavě. "Staru, přísahám, jestli..."

Tony se odlepil od pracovního stolu a mávnul rukou. "Klídek, bude se ti to líbit. Ale první snídaně! Už jsi snídal?" zeptal se Steva, ale nečekal na odpověď a začal rozdávat rozkazy. "Jarvisi, vypni hudbu, naskenuj ten motor, chci vidět každou součástku, jasné? A prozatím to ulož. Musím si dát pauzu. A snídani! Už jsem se ptal, jestli jsi snídal? To je jedno, pojď."

Steve jen lehce pobaveně zakroutil hlavou a následoval Tonyho do kuchyně.

~


V kuchyni přišel Tony na to, co Steve už dávno věděl

"Vždyť v té lednici nic není!" postěžoval si. "Musím říct Agentovi, ať mi udělá nákup. A mezitím si objednám pizzu. Hele svalouši, chceš taky?"

"Ne, díky, už jsem snídal," odpověděl Steve.

"To je fuk, stejně objednávám dvě," řekl, zatímco vyťukával do mobilu číslo. "Haló, pizzerie Karibik? Dám si čtyřku a... třeba sedmičku. A vyřiďte poslíčkovi, ať to předá takovým prudérním týpkům v černých brýlích a oblecích, kteří se mi motají kolem baráku. Adresa? Stark Tower. Ano, tady Tony Stark. Ne, není to vtip, i Tony Stark jí pizzu. Ach, to jsi ty, eh... Barboro? Deborah, jasně! Chtěl jsem ti zavolat, ale víš..."

Steve se neubránil tichému uchechtnutí, když poslouchal Tonyho telefonát. Ten chlap je neuvěřitelný.

"Uf," povzdechnul si Tony, když odložil mobil. "Myslím, že po tomhle fiasku nám ta.. Deborah na ty pizzy leda tak plivne. Víš co? Nebudeme riskovat a necháme je agentům. Objednám nám místo toho radši čínu, pro jistotu."

Opravdu neuvěřitelný, pomyslel si Steve, když poslouchal Tonyho druhý telefonát.

~

Tony pizzy s potenciálním plivancem opravdu přenechal agentům, kteří, nevědomí, co možná jedí, děkovali, že zase nemusí snídat ty hnusné croissanty z pekárny od naproti, a sám se najedl číny. Steve si dal taky, ačkoli snídal tak před dvaceti minutami. Tony si pomyslel, že ten chlap musí mít spalování jak jaderná elektrárna. To sérum muselo být ale pěkně šikovná věcička.

"Takže," začal Tony, když dojídali. "Dělal jsi rampouch sedmdesát let. To jsi toho hodně zameškal, co?"

Ve Stevovi se díky poznámce o rampouchu zase začínal zvedat vztek, ale vzpomněl si, co si ráno slíbil ve sprše. Urovnat spory. Tyhle poznámky se bude muset naučit zkousnout.

"Hodně," připustil Steve a dodal: "Mám takový seznam věcí, které bych měl dohnat," přiznal.

Na to Tony vysoce vytáhnul obočí. "Ale nepovídej. To mě zajímá. Co ten tvůj seznam obsahuje za moudra?"

"Věci, co mi ostatní poradili, že bych měl znát," pokrčil Steve rameny. "Berlínská zeď, Star Wars, Rocky, Nirvana a podobně."

"Neviděl jsi Star Wars?" vykulil na na něj Tony oči. "No dobře, to napravíme. Ale zbytek je nuda. Napíšu ti vlastní seznam, co ty na to, hm?" mrknul na Steva.

"Takový seznam si dokážu představit," věnoval Steve Tonymu skeptický pohled.

"Máš o mně hrozné mínění," zatvářil se Tony téměř uraženě. "Ale myslím to vážně, musíš dohnat mnohem víc důležitějších věcí. A dobře, nepopírám, že kombinace párty, absinth a povolný holky bylo první, co mě napadlo. Ale je mi jasný, že na to by náš Kapitán Nevinnost nepřistoupil."

"Nejsem zase tak nevinný," odporoval jemně Steve.

"A jaké jsou tvé hříchy, Kapitáne? Nechal jsi jednou v lednici prázdnou krabici od mlíka?" poskočilo Tonymu žertovně obočí.

Steve si musel znovu připomenout, co si ráno slíbil. Napadlo ho, jak často si to bude muset připomínat. A jak dlouho to vydrží, než Tonyho praští.

"Ale teď vážně. V první řadě - album Back in Black od AC/DC z roku 1980. To je od teď tvůj povinný poslech. Na zbytku začneme pracovat dneska. Až odsud odejdeš, už se ti nikdo nebude moct pošklebovat, že něco neznáš. Na to ti dávám slovo Tonyho Starka!"

Steve si Tonyho prohlédnul zamyšleným pohledem. Vypadalo to, že Tony nelhal. On nad ním snad opravdu přemýšlel.

~

Steve byl odveden do obývacího pokoje, aniž by tušil, co má Tony v plánu. Ten se tvářil spokojeně a usmíval se, samolibě jako vždy. Posadil se na pohovku a Tony ho následoval.

"V první řadě musíš dohnat kinematografii. To je základ všeho," řekl Tony a Steve pochopil, proč obývací pokoj. Tony začal s plánem Seznámení Kapitána Ameriky s 21. stoletím. Nečekal, že to vezme tak vážně.

"Musíš toho hodně dohnat, jen co je pravda. Ale kde začít, to je ta otázka. Takže na co máš chuť, hm? Komedie, drama, horor, romantika, seriály... " začal vyjmenovávat Tony a určitě by pokračoval, kdyby ho Steve neutnul.

"Nemám tušení. Asi to nechám na tobě," pokrčil jednoduše rameny.

"Na mně?" zeptal se Tony poměrně překvapeně. "No dobře. Myslím, že se Star Wars nic nezkazíme. Ne, vážně, budeš Star Wars milovat, přísahám!" zazubil se Tony nadšeně. Steva napadlo, že Tony má ten film opravdu rád.

Tony tlesknul. "Jarvisi, zapni televizi a hoď nám tam Star Wars. A trochu tu to zatemni, uděláme si atmošku jako v kině."

Jarvis splnil rozkazy, v místnosti se opravdu udělalo šero a zapnula se televize.

"Tohle bude jízda," usmál se natěšeně Tony, když si hodil nohu přes nohu a pohodlněji se uvelebil na pohovce.

"Nezdržuju tě doufám od práce," chtěl se ujistit Steve. Vzpomněl si, že Tony má v dílně něco rozdělaného.

"Nah," mávnul nad tím rukou Tony, "pauza mi bodne. A Star Wars si přece nenechám ujít."

~

Tony si Star Wars ujít nechal. Steve se hned nechal vtáhnout do děje. Tony měl pravdu, vážně se mu to líbilo - a tak ani nepostřehl, kdy přesně Tony usnul. Zakloněnou hlavu si opíral o opěrku pohovky, ústa lehce pootevřená a klidně oddechoval. Steve si pomyslel, jak hrozně musel být unavený, když prostě takhle odpadnul během svého oblíbeného filmu. Že Tony vůbec nešel spát a místo toho celou noc pracoval ho napadlo, už když ho viděl ráno v dílně. Bledost a kruhy pod očima jeho teorii jen podporovali. Ale jistý si byl až teď. Potlačil nutkání protočit oči. Co si ten blázen vůbec myslí? Přednáší o tom, že si má vzít dovolenou a odpočívat, ale sám celou noc něco kutí místo toho, aby se taky jednou pořádně vyspal.

Steve se rozhodnul nechat Starka spát, dokud neskončí film - příběh se dostával do finále a on to vážně chtěl vidět. Netrvalo to ale dlouho a Tony se probudil. Tedy to si myslel Steve, když ho viděl pohnout se a něco zamumlat, než si uvědomil, že Tony pořád spí. A to hezky neklidně. Něco mumlal, mračil se a vrtěl sebou.

Něco se mu zdá, napadlo Steva. Položil mu ruku na rameno a jemně s ním zatřásl.

"Tony," řekl pološeptem.

Tony sebou jen víc zacukal a ze spaní zaúpěl.

"Tony, vzbuď se!" zatřásl s ním tedy důrazněji.

Co nečekal, byla jeho reakce. Tony se probudil, vyskočil na nohy, postojem ve střehu, jako by očekával nebezpečí. Zrychleně dýchal a párkrát se rohlédnul kolem sebe, než se zastavil pohledem na překvapeném Stevovi.

"Umh, promiň," řekl Tony trochu zmateně a v nervózním gestu si prohrábnul vlasy. "Mám něco na práci. Kdyby... něco, jsem v dílně," řekl a odešel rychleji, než stihnul zaražený Steve vůbec něco říct.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Clarissa | Web | 8. prosince 2014 v 16:04 | Reagovat

Miluju Star Wars. :3 Pak je asi jasné, co to ve mně v souvislosti s Marvelem udělalo. :D

Další díl!

2 Steeeva | Web | 8. prosince 2014 v 16:58 | Reagovat

tak na to som čučala vždy keď to išlo v telke milujem Star Wars
aj mne sa zdá, že na miesto spánku Tony pracoval a bolo to možno tiež kvôli nočnej more ale to si myslím len ja :)

3 Saskya | 8. prosince 2014 v 17:02 | Reagovat

veľmi pekné! :) lepšieho sprievodcu 21. storočím ako Tonyho mať Steve nemôže :)
len tak ďalej :)

4 littlesymy | Web | 8. prosince 2014 v 19:44 | Reagovat

"Jarvisi, zapni televizi a hoď nám tam Star Wars. A trochu tu to zatemni, uděláme si atmošku jako v kině."

Kdo by neměl rád Star Wars? :D
Moc pěkný díl :D

5 Kapitánka Grumpy Cat | Web | 8. prosince 2014 v 19:54 | Reagovat

[1]:

[2]:

[3]:

[4]:

Díky moc všem, dnes jsem pár těch milým komentářů opravdu potřebovala :)
A víte co je nejvtipnější? Že sama jsem Star Wars nikdy neviděla. Aha!

6 Saskya | 8. prosince 2014 v 20:22 | Reagovat

[5]: nie si jediná, ja tiež nie :D

7 Clarissa | Web | 8. prosince 2014 v 20:44 | Reagovat

[5]: Cože?! Tak to koukej hezky rychle napravit! *výhružně hrozí prstem*

8 Kapitánka Grumpy Cat | Web | 8. prosince 2014 v 21:22 | Reagovat

[7]: Když mě se do toho tak nechce :D Neříkám, že by mě to nebavilo, ale asi se na to nepodívám, dokud mi to někdo nepustí a osobně nedohlédně na to, abych do dokoukala až do konce a bez přetáčení dopředu :D

9 kitty | 9. prosince 2014 v 20:55 | Reagovat

pěkné, osobně bych Stevovi spíš pustila Star Trek, Star Wars jsou ok, ale znovu je vidět nemusím :-) ale souhlas, že je tak trochu povinnost je zahrnout do všeobecného přehledu v kinematografii :D (PS: dá se to dokoukat)

10 Tamias | 9. prosince 2014 v 23:06 | Reagovat

Tak já Star wars nikdy neviděla, teda viděla, ale ani jeden díl jsem neviděla od začátku do konce. Díl byl super těším se na další po těch katastrofám mi zvednul náladu. Děkuju.

11 Tamten Loki | E-mail | Web | 9. prosince 2014 v 23:34 | Reagovat

A už je to tady! Zlé sny! Bude utěšováníčko, jupí! :-D
Star Wars jsou úžasný film zmršený těmi pěti či kolika dalšími okolo. :-D

12 Sevia | 12. prosince 2014 v 21:54 | Reagovat

Práve som naďabila na ďalšiu super poviedku :3 Na tento pár čítam fanfiction prvý krát a zatial sa mi to páči ;-)
ďakujem Vám kpt.! *salutuje*

13 Kapitánka Grumpy Cat | Web | 13. prosince 2014 v 0:46 | Reagovat

[9]: Děkuji ^^ A jak už jsem zmiňovala, to neposoudím, ani jedno jsem neviděla :D

[10]: Taktéž! :)

[11]: A jářku bude! :D

[12]: To mě velmi těší, snad se bude líbit i dál ^^

14 Dark Dante | 13. prosince 2014 v 21:39 | Reagovat

Jeeee vážne supeeer.... a fakt fakt fakt sa teším na ďalší diel :) Vďaka že píšeš :)

15 Kapitánka Grumpy Cat | Web | 14. prosince 2014 v 1:33 | Reagovat

[14]: Tohle. Přesně tohle je to, o čem mluvím. Přečtu si takový komentář a o půl druhé noci, uprostřed rozkoukaného dílu Dr. House, se seberu a jdu psát. Díky hrozně moc! ^^

16 Fame Fox | Web | 31. prosince 2014 v 11:23 | Reagovat

No houby ty jo! :D
Fakt sa mi páči to čo Tony rozpráva. Kokos, tak perfektne ho píšeš, že... ja nemôžem! :D Strašne sa na tom zabávam. :D
Is it me or... cítim v tom príbehu už také to... ja neviem, čo by malo prísť aby sa oni dvaja dali dokopy? :D
Dobre, netreba predbiehať, ešte len som na 3 kapitole. Nesmiem príliš veľa toho očakávať. :D :)
Bože ako MOC sa mi to páči! ^^ :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama