AKTUALITY


25. 4. 2016 - Drahoušci, asi už jste se dovtípili, že blog je neaktivní. Mohla bych to odůvodnit časovým vytížením, ale buďme upřímní, hlavním důvodem je, že jsem se od psaní a hlavně od MCU fandomu odsunula (pokud chcete vědět kam, sledujte můj tumblr, podle toho poznáte, co je moje nová obsession).
Blog rozhodně nemažu, ale v dokončení povídky už asi moc nedoufejte.

Loučím se, dámy a pánové (na neurčito),
pac a pusu Kapitánka

Iron Armor - 2. kapitola

1. prosince 2014 v 12:00 | Kapitánka Grumpy Cat |  IRON ARMOR

V první řadě chci hrozně moc poděkovat všem, co četli první kapitolu a líbila se. A speciálně zlatíčkům, co zanechali komentář - to víte, komentář je pro spisovatele něco jako výplata, nene, jako životní energie! Musím říct, že když jsem kapitolu zveřejňovala, tak jsem se tak nějak připravovala na to, že tam třeba ani jeden komentář nebude, protože nový blog, nová povídka a tak. Takže když mi hned první den naskočilo u článku 5 komentářů, vypadala jsem nějak takhle. Takže ještě jednou děkuji! :3
V téhle kapitole se to konečně začíná trochu hýbat. Steve se stěhuje k Tonymu a show začíná.
Hezké počtení a sušenku všem,
Kapitánka Grumpy Cat

P.S: Tu scénu ve výtahu jsem si nemohla odpustit.
P.S.S: Ne drahoušci, žádný sex ve výtahu zatím nečekejte.


2. kapitola


Pouhé dvě hodiny na sbalení si svých věcí a přesunutí se do Stark Tower považoval Tony za příšerně omezený časový limit. Což o to, nějaké své věci tam měl, přeci jen to byl jeho druhý domov a zbytek toho, co potřeboval, si tam nechal poslat během první půl hodiny. Ale přesunutí prakticky celé jeho dílny dalo hodně práce. Svých rozpracovaných projektů se vzdát nehodlal. Tudíž si všechny své hračky - kromě Mouly, toho nechal za trest doma - a programy přetáhnul do jeho nové, ještě nepoužívané dílny ve Stark Tower.

Teď už stál v přízemí budovy, v jednom ze svých oblíbených obleků a se slunečními brýlemi na očích, a široce se usmíval. Kapitán už tam byl. Což nebylo nic nečekaného, protože Tony přišel zase pozdě.

"Kapitáne, vítejte ve Stark Tower," roztáhl ruce v přátelském uvítacím gestu.

"Ty neumíš chodit včas, co?" povytáhl Steve obočí.

"Musel jsem si sem přesunout všechny své hračičky," vysvětlil Tony. "Kde je Fury, že bych přece jen nepřišel pro jednou poslední?"

V tu chvíli se otevřel hlavní vchod.

"Ředitel Fury měl bohužel na práci důležitější věci, takže jsem tu místo něj já," promluvil nově příchozí.

Oba se překvapeně otočili. Ten hlas mohl patřit jen jedinému člověku.

"Agente! Co vy tady? Neviděl jsem vás od té doby, co jste umřel," přivítal ho Tony. "Shield nafingoval vaši smrt? To jsou mi ale taktiky," mlasknul nesouhlasně.

To už ale ke Coulsonovi mířil Steve. "Agente Coulsone," podal mu ruku. "Jsem opravdu rád, že vás vidím naživu."

"Kapitáne Rogersi, je mi ctí se s vámi znovu setkat," řekl usměvavý Coulson.

"Hele vy dva, přestaňte flirtovat a nastupte do výtahu."

~

"Kapitáne, tak mě napadlo..."

"Moc rád vám ty kartičky podepíšu, Coulsone."

Tonyho protočení očí šlo v kabině výtahu zřetelně slyšet.

~

Vyjeli až do jednoho z nejvyšších pater a z výtahu vystoupili ve velkém proskleném obývacím pokoji, který měl mimo jiné přistávací plochu jak pro Iron Mana, tak i pro vrtulník.

Tony se, snad už ze zvyku, hned rozešel k baru.

"Dá si někdo drink?" zeptal se a sobě už míchal whisky s ledem.

Agent Coulson a Kapitán Rogers se mezitím posadili.

"Tak, agente, jaké jsou rozkazy? Budeme tady jen tak sedět a schovávat se, nebo se i nějak zapojíme?" pobídnul Coulsona Kapitán.

Agent počkal, až si k nim Tony se skleničkou v ruce přisedne a začal mluvit.

"S největší pravděpodobností nějaký úkol časem dostanete. Tedy hlavně pan Stark, co se nějakých technických věcí týče. Do terénu ale nepůjdete. Abych pravdu řekl, nepůjdete vůbec nikam. Rozkazy jsou jasné - nemáte do odvolání povolení opustit tuto budovu."

"No počkat, to jako vůbec?" zarazil se Tony.

"Ne. A ne, pane Starku, ani jako Iron Man. Stark Tower je odteď hlídán našimi agenty."

"Jako by mi v tom mohli zabránit," zabrbral si Tony pro sebe.

"To tu mám jen tak sedět a s ničím nemůžu pomoct?" mračil se nespokojený Steve

"Tahle situace je jen na týden, prozatím. Věřím, že to vydržíte. Můžete to brát jako dovolenou," usmál se Coulson povzbudivě.

"Být týden zavřený na jednom místě s Tonym Starkem není má představa dovolené."

"Víš, co by za to někteří dali?" poskočilo Tonymu škádlivě obočí a napil se své whisky.

"Nemohli jste mě přiřadit k někomu jinému? Jak to s ním mám týden vydržet?" povzdechnul si Steve, ačkoli to bylo proti jeho přesvědčení, že rozkazy se mají plnit a to bez odmlouvání. Ale u všech bohů, tohle byl Stark! Že spolu moc nevycházeli nebylo tajemstvím. Ostatně se není čemu divit. Jsou jako oheň a voda.

"Upřímně, Kapitáne, naprosto vás chápu. Koho přiřadíme k Tonymu jsme zvažovali dlouho. A dospěli jsme k tomu, že jste nejlepší volba. Jen si to představte. S Natašou by to byla časovaná bomba. S Bartonem se okamžitě provokují a hádají. Thor... obávám se, že po blízkém setkání s Thorovým kladivem by zbyla ze Stark Tower jen hromada cihel. A doktor Banner absolutně nepřichází v úvahu. Anthony Stark je prostě příliš sobecký, narcistický a provokativní, aby s ním vydržel někdo jiný než vy."

Tony se afektovaně chytil za srdce. "Agente, to bolí!"

Steve se neubránil pobavenému uchechtnutí. "To je vlastně pravda."

"Tak, to by bylo prozatím vše." Coulson se postavil. "O všem vás budeme informovat."

"Nezdržíte se?" zeptal se Steve.

"Mám ještě něco na práci," omluvně se pousmál Coulson.

"Zdá se, že agenti mají pořád něco na práci. Mám vás vyprovodit, nebo trefíte sám?"

"Trefím sám, pane Starku. Vy se tu mezitím zabydlujte," rozloučil se agent Coulson a nastoupil do výtahu.

Tony chvíli počkal, než se dveře výtahu zavřou. Poté do sebe kopnul zbytek whisky a otočil se ke Kapitánovi, kterého si začal důkladně prohlížet zamyšleným pohledem.

"Co je?" zamračil se Steve.

"No, zlatovlásko, vypadá to, že teď budeme na nějakou dobu spolubydlící."

"Neříkej mi tak."

"No fajn, tak Steve. Budu ti teď říkat Steve, když spolu bydlíme, ano?" Tony si povzdechnul. "Ach bože, já bydlím s chlapem. Takhle daleko jsem to nedotáhl ani s ženskou. No nevadí. Alespoň na tobě můžu trochu zapracovat. Někdo tě vážně musí naučit žít v dnešní době. Až odtud odejdeš, bude z tebe úplně nový člověk," přislíbil mu Tony se svým tolik typickým úšklebkem.

"To se nestane," ujistil ho Steve.

"No tak, vstávej, jdu tě tu trochu provést," řekl Tony a sám vyskočil na nohy. "Ale ještě předtím... Jarvisi? Aktivuj všechna bezpečnostní opatření, všechno hlídej a všechno mi hlaš. Nechci, aby se mi tu jen tak promenádovali agenti a na všechno sahali a podobně."

"Samozřejme, pane," ohlásil Jarvis. "A co se týká pana Rogerse? Mám také hlídat jeho pohyb po budově?"

"Kapitán tu s námi teď bude chvíli bydlet, Jarvisi. Má přístup všude," informoval ho Tony.

"Chápu, pane. Zařídím se podle toho."

"Tak, to by bylo," tlesknul Tony spokojeně. "A teď ta prohídla. Bude se ti tu líbit. Mám tu dokonce i vířivku."

Steve si povzdechnul. Dnes byl náročný den a on už byl unavený. "Bude stačit, když mi ukážeš mou ložnici."

"Nepříchází v úvahu. A pojď už."


~


Tony se rád chlubil. A Star Tower byla jedna z věcí, na které byl velmi pyšný. Proto vzal prohlídku dost důkladně. Začal garážemi, pokračoval přes vstupní halu až do vyšších pater. Protáhl ho přes několik kanceláří, konferenčních místností a poslucháren. Neopoměl Stevovi ukázat posilovnu, která se mu obvzlášť líbila, ani menší soukromé lázně se saunou a vířivkou. Dokonce ho nechal krátce nakouknout do své dílny, kterou představil jako jeho svatyni. Až nakonec se dostali do obytné části mrakodrapu.

Steve byl sice unavený a z událostí dnešního dne podrážděný, ale prohlídka budovy nebyla tak hrozná, jak čekal. Musel uznat, že zevnitř budova nevypadala tak špatně jako zvenku. Naopak. Tony ji dle všeho navrhoval sám a on musel uznat, že byla účelná a ke všemu vkusně zařízená. A měla posilovnu, takže se tu po dobu svého pobytu bude mít jak zabavit.

"Tady se nachází několik bytových jednotek. Občas se tu bude pořádat nějaká ta přednáška nebo konference, na kterou přijedou odborníci ze všech koutů světa, tak aby se měli kde ubytovat. Nemluvě o tom, že horních 10 pater jsou prakticky jen laboratře. I vědátoři musí občas spát někde jinde než v sedě za pracovním stolem."

"Takže v jednom z těch bytů budu bydlet," odtušil Steve.

Tony se pobaveně uchechtnul a přivolal výtah. "V jednom z těch podřadných malých bytečků? Urážíš mě, zlatovlásko. Jsi můj host, ne nějaký podřadný vědec," řekl Tony a zmáčknul tlačítko patra obýváku.

"Slíbil jsi, že mi tak nebudeš říkat," připoměl mu Steve.

"Já toho nakecám."

~

"Tak kde tedy budu bydlet?" zeptal se Steve, když byly znovu v obývacím pokoji. "Starku, přísahám, jestli mě máš v plánu nechat spát na gauči..."

Tony protočil oči. "Tak hele Kapitáne, vím, že mě máš za arogantního blbce, ale špatného hostitele ze mě k tomu všemu nedělej. Budeš bydlet tady nahoře, v jedné z hlavních ložnic."

"Hlavních ložnic?" zeptal se Steve lehce skepticky.

"No samozřejmě," přikývnul Tony a ukázal směrem ke schodům, které vedli ze dvou stran podél stěn obývacího pokoje do dalšího patra. "Tam jsou. Jsou trochu větší a rozhodně vkusnější a pohodlnější. Určené speciálně pro VIP hosty Tonyho Starka," usmál se. "Vezmi si rovnou své věci, ať si tam můžeš vybalit."

Steve si tedy vzal svou tašku s věcmi přes rameno a nechal se vést Tonym po schodech.

Nad obývacím pokojem bylo vskutku ještě jedno otevřené patro. Byla to prakticky jen dlouhá chodba ve tvaru půlkruhu podél stěny, ve které bylo několik dveří.

Tony Steva k jedněm dveřím přivedl. "A na konec prohlídky, zlatý hřeb večera - váš pokoj, pane Rogersi," pronesl Tony tónem hlasu, který měl určený pro různé akce a vystoupení, kde mluvil před velkým počtem lidí, a otevřel dveře.

Steve vešel dovnitř a pokoj si prohlédnul. Když Tony říkal trochu větší, myslel tím trochu větší ze svého pohledu. Z jeho pohledu byl pokoj obrovský. Byl větší než celý byt, ve kterém momentálně bydlel.

Ložnice byla laděna do příjemného odstínu světlých barev. Ačkoli byla moderně zařízená, vypadala velmi vkusně. Celé místnosti dominovala velká postel, ale to rozhodně nebylo vše, co se v pokoji nacházelo. A Steve by řekl, že tam bylo úplně všechno. Kromě postele i knihovna, pracovní stůl s počítačem, televize... Místnost měla dokonce i vlastní balkon.

"Trochu větší, říkáš?" uchechtnul se poněkud užasle Steve.

Tonymu se na tváři roztáhnul široký úsměv. "Trochu. Tamty dveře," ukázal na dveře ve Stevově ložnici, "vedou do tvé koupelny."

Steva by nepřekvapilo, kdyby byla stejně velká jako jeho ložnice.

"Tak, to by bylo pro dnešek vše," řekl Tony a strčil si ruce do kapes. "Hádám, že si teď budeš chtít vybalit a tak podobně."

Steve přikývnul. "To bych rád. Dnes byl náročný den."

"No jo, to mi povídej," uchechtnul se. "Kdyby něco, tam bydlím já," ukázal na jedny dveře přes chodbu. "Ale ne že mi tam budeš chodit. Vstup povolen pouze mně a modelkám z Playboye. Takže...," Tony najednou nevěděl, co říct.

"Dobrou noc, Tony," pomohl mu Steve, když viděl, jak jeho hostitel tápe.

Na Tonyho tváři se krátce objevil zvláštní výraz, který Steve nedokázal rozluštit. "Jo, dobrou," řekl a už se otáčel k odchodu, když se zarazil a dodal: "Jestli si v noci budeš chtít dát skleničku vody nebo tak něco, ne že se tady ztratíš. Jarvis by mi to všechno prásknul a já bych si tě kvůli tomu dobíral ještě hezky dlouho. Tak na to mysli," mrknul na něj.

Steve jen pobaveně zavrtěl hlavou a zavřel za sebou dveře
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Tamten Loki | E-mail | 1. prosince 2014 v 13:03 | Reagovat

Tomu říkám načasování, jen tak nakouknu, a ona nová kapitola :-)) Začínají se mi ti dva spolu vyloženě líbit. (Bože, ne, hlavně ať mě to nepoňoukne rozepisovat něco dalšího...) A projevuješ jistý talent na hlášky, na kterých oko čtenářovo obzvláště rádo spočine. A vůbec :-D

2 Steeeva | Web | 1. prosince 2014 v 17:18 | Reagovat

tak Tony je ale poriadna kecka ale nehovorí vždy len samé sprostosti :D
chudák Steve on taká dobrá a čistá dušička a dostala do spárov pokušiteľa menom Tony Stark :O :DDDDDD
o zábavu bude mať postarané

3 Clarissa | Web | 1. prosince 2014 v 20:04 | Reagovat

[1]: Jo. A vůbec. ;)

4 Tamias | 2. prosince 2014 v 14:17 | Reagovat

Kapitolu jsem přečetla už včera, ale nedoplnila jsem komentář. Jsem ostuda. Zatím se mi to líbí, jsem zvědavá jak se to bude vyvíjet mezi nimi dál.

5 majuar | Web | 2. prosince 2014 v 16:40 | Reagovat

Wow, samým nadšením nevím, jakou smysluplnou větu ti zde zanechat :D Moc jsem se pobavila, "Já toho nakecám" mě docela slušně položilo :D Líbí se mi to, těším se na další díl :))

6 Kapitánka Grumpy Cat | Web | 2. prosince 2014 v 19:09 | Reagovat

[1]: No jo, to poňoukání známe. To já si takhle po shlédnutí jednoho krásné obrázku rozepsala Thorki, ačkoli ty dva spolu neshipuju! :D

[2]: No jo, před svůdníkem Tonym Starkem se neubrání nikdo 3:D

[3]: A vůbec.

[4]: Moc díky za dodatečné okomentování, každý komentář navíc mě nakopne :)

[5]: Aww, děkuji, jsem ráda že jsem pobavila ^^

7 Saskya | 2. prosince 2014 v 20:44 | Reagovat

"Agente, to bolí!"
"Já toho nakecám."
"No, zlatovlásko..."

ach, veľmi pekné! ich charaktery si podľa mňa veľmi dobre vystihla a tie Tonyho hlášky nemajú chybu :D
teším sa na ďalšiu kapitolu, čo sa bude diať :D

8 LittleSymy | Web | 2. prosince 2014 v 22:24 | Reagovat

Vítej ^.^

Máš velice chytlavý způsob psaní - a hlavně talent na hlášky :D Příběh je napínavý a už se nemůžu dočkat, až se to vyjasní ... jsem holt velmi zvědavé stvoření :D

PS: Myslíš, že bych si tě mohla přidat k oblíbeným? :)

9 Kapitánka Grumpy Cat | Web | 2. prosince 2014 v 22:42 | Reagovat

[7]: To mě těší, děkuji ^^

[8]: Děkuji a ano, rozhodně ano! Uděláš mi tím velkou radost :3

10 kitty | 3. prosince 2014 v 23:15 | Reagovat

Pokračuje to pěkně, jsem ráda, že se objevil Coulson, výtahová scéna - the best. :D Těším se na další kapitolu.

11 Fame Fox | Web | 31. prosince 2014 v 0:25 | Reagovat

Ten Tony, to je ale prípad! :D úplne perfektné texty mu píšeš! :D (jo, jo, som totálny fanda Tonyho- jendoducho ho mega moc žerem)... :D To ako doňho rýpe! YEEES! :D That's my boy!
Fakt krásne to píšeš! Aj táto kapitola sa mi veľmi páčila a fakt sa ti vydarila! Palec hore! Teším sa na to, čo ďalšieho sa dočítam. :)
Scéna vo výťahu... :D
Zlatovláska! :D :D :D Takto oslovujem kamaráta! :D umrem asi! :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama