AKTUALITY


25. 4. 2016 - Drahoušci, asi už jste se dovtípili, že blog je neaktivní. Mohla bych to odůvodnit časovým vytížením, ale buďme upřímní, hlavním důvodem je, že jsem se od psaní a hlavně od MCU fandomu odsunula (pokud chcete vědět kam, sledujte můj tumblr, podle toho poznáte, co je moje nová obsession).
Blog rozhodně nemažu, ale v dokončení povídky už asi moc nedoufejte.

Loučím se, dámy a pánové (na neurčito),
pac a pusu Kapitánka

Iron Armor - 1. kapitola

24. listopadu 2014 v 12:00 | Kapitánka Grumpy Cat |  IRON ARMOR

Ahoj ahoj! Dnes konečně přidávám první kapitolu své stony povídky Iron Armor.
Nikdy jsem do psaní fanfiction moc nebyla, ale bohužel mi na české ff scéně ty stony povídky zoufale chybí. Není tedy jiná cesta, než napsat si něco sama. Prozradím vám, že mám předepsaných několik kapitol, takže by povídka měla vycházet snad pravidelně každé pondělí.
Co se kapitoly týče, je taková úvodní a nic moc se v ní zatím neděje, ale jsem s ní spokojená. A komentáře po vás somrovat sice nehodlám, ale moc by mě jako začínající autorku potěšily ^^
Hezké počtení přeje,
Kapitánka Grumpy Cat


1. kapitola


Dílnou Anthonyho Starka svou hlasitostí otřásala píseň Shoot To Thrill od AC/DC, když ji přerušilo hlášení Jarvise.

"Pane, snaží se vám dovolat Nick Fury. Už poosmé během hodiny, " oznámil.

Tony odložil šroubovák a otřel si kapesníkem čelo. "Tak ho přepoj na záznamník, jako vždy. A ty Moulo, ukliď ten binec, který jsi udělal, nebo z tebe udělám invalidní vozíček a daruju tě do nejbližšího domova důchodců."

"Dovolte abych vás znovu upozornil, že jste dnes měl zúčastnit schůze Avengers, kterou Nick Fury nouzově svolal."

Tony se místo odpovědi natáhnul pro plechovku s energetickým nápojem. Už se zdálo, že mu dá Jarvis pokoj, když se po pár minutách ticha (tedy takového ticha, jaké jen při burácení písně mohlo být) ozval znovu.

"Pane, Nick Fury a Avengers právě vcházejí do haly v přízemí."

"Sakra Jarvisi, to jsi mi to nemohl oznámit dřív?" vyskočil Tony na nohy.

"Oznamuji vám to teď, pane," řekl Jarvis a Tony by přísahal, že právě slyšel sladký podtón škodolibosti.

"Říkal jsem ti přece, že tu dnes nejsem," stihnul ho ještě pokárat Tony, ale to už se na schodech ozvalo těžké dunění okovaných bot a do Starkovi svatyně vtrhnul rozzuřený Fury. S jeho příchodem ztichla hudba, jako by z něj i reproduktory měly strach.

"Starku, co si o sobě sakra myslíte?" zahřměl Fury.

"Když nemůže Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi," usmál se Tony svým typickým bezstrarostným úsměvem a otřel si ruce od motorového oleje.

Čímž samozřejně namíchnul Furyho ještě víc.

"U všech zatracených bohů, přisáhám, že kdybychom vás nepotřebovali..."

"Ale očividně potřebujete. Proto jste tu, ne?" pokrčil rameny. "A klídek, Jarvis vám uvaří kafe."

Fury, uchlácholený představou šálku horkého životabudiče polknul všechno, co měl na jazyku a následoval Tonyho po schodech zpátky do haly.

~

Tam už seděli všichni členové Avengers, očividně lehce podráždění, snad kromě Bannera, který se tvářil jako oáza klidu. Pouze Thor nervózně přecházel, třímajíc v ruce své legendární kladivo.

"Železný muži! Nastala naléhavá situace!" vykročil proti Tonymu, sotva ho spatřil.

"Ou ou, klídek, o co jde?" zvedl Tony ruce v obranném gestu. Fakt, že je tu i Ásgarďan, ho poměrně zaskočil. To nikdy nesvědčí nic dobrého.

"Kdyby jsi dorazil na schůzi, dávno by jsi to věděl, Starku," pokáral ho Steve.

A dřív, než na to stihl Tony protočit panenky, Fury přitakal.

"Přesně tak. A vůbec, kdyby to bylo jen na mě, do Avengers by jste ani nepatřil."

"Ale potřebujete mě," nadhodil, tentokrát už s lehce nuceným pousmáním.

"Což nic nemění na tom, že vás vyrazím, pokud nebudete plnit rozkazy!" vypěnil Fury.

Tonyho úsměv pohasl a promluvil tentokrát vážně. "Dobře, žerty stranou. Co se teda děje?" mrsknul pohledem po Thorovi. "Hlavně mi neříkej, že ti zase frnknul brácha."

"Loki se dočkal Ásgardské spravedlnosti a nyní setrvává v cele, jeho se to tedy netýká," zavrtěl Thor hlavou.

"Dobře, tak Loki v tom není. O co teda jde? Zase otázka národní bezpečnosti?" zeptal se Tony už lehce frustrovaně. Kdo mu konečně objasní, o co tady jde?

Slova se ujal Fury. "Tentokrát ne, Starku. Tentokrát se jedná o vaši bezpečnost," gestem ruky obsáhnul všechny členy Avengers. "Všichni ostatní už to ví, tak tedy ještě jednou speciálně pro vás." Chvíli se dramaticky odmlčel, než pokračoval v řeči. "Někomu se projekt Avengers očividně znelíbil. V posledních týdnech jsme čelili několika útokům. První šlo o pokusy o nabourání se do naší sítě - bohužel úspěšné. Neznámý se dostal do záznamů - konkrétně do velmi podrobných záznamů každého z vás a jakkékoli akce, které jste se kdy zúčastnili. Naštěstí jsme situaci vyřešili dřív, než došlo k úniku jakýchkoliv informací. Poté šlo o velmi intenzivní protiavengerskou propagandu a šírení lživých a pomlouvačných informací jak o celém projektu, tak o každém z vás."

"Hele, jestli teď narážíte na to mé údajné obnažování se na veřejnosti" skočil Tony Furymu do řeči, "tak se obávám, že to pomluva nebyla." Když zaznamenal pohledy ostatních, trhnul rameny a dodal: "No co, byla to divoká noc."

"V posledním týdnu se ale situace vyhrotila a došlo i k závažnějším útokům," pokračoval Fury, zcela ignorujíc Tonyho poznámku. "První šlo pouze o výhružky našim zaměstnancům a psychický nátlak pomocí pronásledování. Nechtěli jsme vás do toho zatahovat. Teď už ale situace přesáhla všechny meze. Před pár dny se někdo pokusil v kavárně otrávit Rogerse..."

"Naštěstí jsem na to přišel dost brzy a moje tělo je vůči jedům částečné imunní - bylo mi jen pár dnů dost špatně," řekl k tomu své Kapitán.

"... a dnes nad ránem došlo k úniku a následnému výbuchu plynu v bytě Bartona. Nebyla to žádná nehoda - což před médii samozřejmě tutláme."

Clint k tomu neřekl nic, ale jeho pobledlý obličej, kruhy pod očima a odřenina na tváři mluvili sami za sebe.

Tony se zamračil, když vstřebával všechny informace najednou. Že nevěděl o nabourání se do záznamů SHIELD a vyhrožování jejich zaměstnancům - to ostatně chápal. Že hodně lidí nemá Avengers rádo a po jejich akci v NY proti nim byly i nějaké protesty, to taky chápal - na světe je přece spoustu pitomců. Pomluvy a lživé informace nezaregistroval proto, že se o bulvár už dávno nezajímá. Ale útoky na Kapitána a Hawkeye, jo tak ty mu smrděly.

"Vysvětlete mi jedno - všichni do jednoho se o svou bezpečnost jednak umíme postarat, a navíc máme za zadkem vždycky někoho od Shieldu, kdo na to taky dohlíží. Tak jak to, že někdo otrávil Kapitánovi kafe," řekl s lehkým despektem, protože sakra, kdo si nechá otrávit kafe?! "a vyhodil Bartonovi byt do povětří? K takovým věcem by snad nemělo dojít, ne?"

Fury se nevesele uchechtnul. "To je právě to. Netušíme komu a jak se to povedlo. Bezpečností systémy nic nehlásily, kamery nic nezachytily, nikdo nic neviděl. Tohle rozhodně nemá na svědomí nějaká partička pomatenců, kterým se nelíbí, že se v Americe prohání parta superhrdinů. Tohle mají na svědomí nějací profíci."

Tony si promnul kořen nosu. "Dobře. A jak se to týká toho vikinga?" mávnul rukou k Thorovi.

"Byla mi dnes doručena zpráva, že zemi hrozí nějaké nebezpečí a vůdce SHIELDu si žádá mou pomoc," objasnil Thor.

"Proč jste ho k tomu volali?" nechápal Tony.

"Nevolali," řekl Fury. "My jsme Thora nekontaktovali."

"A kdo teda?" mračil se Tony stále víc. Nikdo jiný totiž neměl možnost a způsob, jak by zkontaktoval Ásgard. Tím disponoval pouze SHIELD.

"To nevíme," vložil se do toho opět Thor. "Ale to není to nejhorší, železný muži. Já se nemůžu vrátit zpátky."

"Jak nemůžeš?" Tony už si připadal jako blbec, protože se neustále jen ptal a nic nechápal.

"Prostě nemůžu. Brána je uzavřena. A nemůžu se spojit ani s Heimdallem, ani s otcem. Tak říkajíc jsem tu uvíznul," vysvětlil Thor.

"A vy, doktore, co vy tady? Neměl jste být... kde jste se to vlastně zašíval tentokrát? Bangladéš?"

"Něco takového. Byl jsem tu pozván na důležitou vědeckou konferenci. Opět falešná zpráva."

"Někdo nás chce mít všechny pohromadě," shrnula to Nataša.

"A zatím mu to vychází," dodal Steve.

Na to se všichni krátce odmmlčeli.

Ticho přerušil až Tony.

"No tak, Jarvisi, proč ještě není uvařené to kafe?"

~

O chvíli později, když už všichni dopíjeli své kávy, které opravdu všichni potřebovali, promluvil Banner.

"Víte, když nad tím tak přemýšlím, nezveličujeme to příliš?" zeptal se téměř nesměle.

"Jak to myslíte, doktore?" zamračila se Nataša.

"No, jak už podotknul Anthony, myslím, že o svou bezpečnost se všichni dokážeme postarat. Neříkám, že situaci nemáme nijak řešit, ale..." místo dokončení věty jen lehce pokrčil rameny.

"Něco na tom bude. A to říkám jako ten, kterému dnes v noci málem začalo hořet obočí," uchechtnul se lehce Clint. "Proč jste nás vůbec svolal, Fury? Co máte dál v plánu?"

"A vzhledem k tomu, že tu dnes několikrát zaznělo, že mě potřebujete, mám neblahý dojem, že po mě budete něco chtít," podotknul Tony.

"Kladete správné otázky," uznal Fury kývnutím a odložím prázdný šálek. "Dovolte mi tedy vše vám vysvětlitl. V první řadě, doktore Bannere, chápu co myslíte, ale máme pádné důvody k považování této situace za vážné. Když už nic jiného, Thorova přítomnost ukazuje, že si někdo opravdu nebezpečně zahrává. Nicméně, jak říkám - chápu vás. Proto tedy máme pouze prozatímní plán, který poběží, dokud situaci pořádně neprošetříme. Nebudeme riskovat, že to všechno zajde dál. Hlavními cíli jste vy - a proto vás teď budeme držet nějakou dobu stranou. A taky od sebe, protože jak správně podotknul Kapitán Rogers, někdo chce, aby jste byli všichni pohromadě - a my nebudeme skákat podle toho, jak někdo píská. Rozhodli jsme se vás rozdělit do dvojic a na nějakou dobu vás odděleně hlídat. A ano, pane Starku, tady přicházíte na řadu i vy. Ač to nerad přiznávám, vaše Stark Tower je z bezpečnostního hlediska zajištěná stejně dobře, jako základny Shieldu. Když k tomu přidáme ostrahu z řad našich agentů, bude z ní nedobytná pevnost. A právě tam bych vás a Rogerse měl rád chvíli pod dohledem. Thor a doktor Banner půjdou se mnou na základnu - budou nám pomáhat řešit momentální situaci. Barton a Romanovová budou pod dohledem zase na jiném místě, jehož polohu vám z bezpečnostních důvodů zatím nesdělím."

"Pod dohledem? To nás prostě chcete někam zavřít a hlídat?" mračila se Nataša.

"Pouze na určitou dobu, samozřejmě."

"A určitou dobu si představujete jak?" zeptal se lehce znepokojeně Bruce.

"Týden, maximálně dva, víc doufám nebude třeba. Dokud se situace neuklidní."

"Ale proč zrovna v Stark Tower? Budova uprostřed New Yorku se mi nezdá jako nejbezpečnější místo," namítnul Steve.

"A mě se zase nezdá to rozdělení do dvojic. To jsme v mateřské školce? Navíc, zrovna já a Kapitán se nejspíš navzájem pozabíjíme." Tony zkontroloval Rogersův výraz a dodal: "Nic proti tobě kámo, jen sděluji statisticky pravděpodobná fakta."

Fury nevěděl, komu odpovědět dřív. Začal u Kapitána. "Jak už jsem řekl, z bezpečnostního hlediska je Stark Tower-"

"Když chceš něco schovat, nech to na očích," shrnul to Barton. "Chytrý tah."

"Co se týče vás, doktore, nemusíte se ničeho obávat. S Thorem se mnou půjdete na základnu, protože vás oba potřebujeme. Vás kvůli vašim znalostem a s Thorem toho musíme ještě spoustu probrat. Nebudeme vás držet déle, než je třeba."

"Mě se to přeci jen nelíbí," zavrtěl Banner hlavou. "Víte, já potřebuju svůj klid. Chápete proč. Musím tam být i já? Obávám se, že mně žádné nebezpečí nehrozí," pousmál se Bruce nervózně.

"Se vší úctou doktore - vám sice žádné nebezpečí nehrozí, ale vašemu okolí by mohlo, pokud by se jim povedlo vás naštvat. Navíc, jak už jsem řekl, potřebujeme vás."

Všichni si ještě chvíli nespokojeně mumlali, ale Fury se postavil a očividně považoval věc za vyřízenou.

"Takže všichni souhlasí?"

"Hele Fury, vy se sice tváříte, že k tomu potřebujete naše svolení, ale my víme, že je to jen otázka slušnosti. Ve skutečnosti jste nás postavil před hotovou věc,"odtušil Tony.

Fury se nepatrně, ale přece, pousmál. "Přece jen budete génius, pane Starku."
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Steeeva | Web | 24. listopadu 2014 v 17:50 | Reagovat

juuuu tak to som zvedavá ako to bude pokračovať :)

2 majuar | Web | 24. listopadu 2014 v 18:08 | Reagovat

Ještě než se začnu rozplývat, tak bych jen podotkla, že jsem začala psát (resp. jsem v tom pokračovala i přes jisté potíže) úplně ze stejného důvodu jako ty. Když v češtině nejsou povídky na tvůj oblíbený fandom, nezbývá nic jiného, než začít psát sama :D A jo, moc se těším na další část, vypadá to zajímavě :)

3 Tamias | 24. listopadu 2014 v 18:13 | Reagovat

Jů konečně po delší době něco na můjoblíbený pár. Myslím, že jednoho budoucího, špatně a málo komentujícího fanouška máš. Mocse těším, jak to bude dál.

4 Saskya | 24. listopadu 2014 v 20:47 | Reagovat

veľmi pekný a zaujímavý začiatok :)

len tak ďalej, teším sa na ďalšiu kapitolu :)

osobne som v poviedkach na tento fandom nováčik, filmy som videla prvýktát nie tak dávno, ale tento pár sa mi páčil hneď, ako som na neho niekde narazila :) a čítať v pre mňa jazyku, ktorý pokladám za druhý rodný, nemám sa čo sťažovať :)

5 kitty | 24. listopadu 2014 v 20:50 | Reagovat

Hurá, hurá a ještě jednou hurá :D konečně něco v češtině, myslím, že jsem v čj četla tak jednu povídku na Stony, tato je druhá a zatím se mi to moc líbí. Třeba hned první konverzace J.A.R.V.I.S. a Tony, přesně takhle J.A.R.V.I.S.e zbožňuju. :D Pravda, že po dlouhém čtení v aj mi přijde hrozně  nepřirozené skloňování jejich jmen a vykání, ale na to si ráda zase zvyknu. Těším se na další díl :-)

6 Kapitánka Grumpy Cat | Web | 27. listopadu 2014 v 21:28 | Reagovat

[1]: Snad nezklamu ^^

[2]: Právě. V angličtině je sice těch povídek většinou dostatečná zásoba, ale není nad mateřský jazyk. Nemluvě o tom, že je fajn když je i nějaká česká fanouškovská základna ^^

[3]: Dotaz! Možná je to jen shoda přezdívek, ale říká ti něco rpg Šajchův harém? :)

[4]: Taktéž jsem poměrně nováček a jsem ráda, že se povídka líbí ^^

[5]: To věřím, na aj se přeskočí rychle. Tak snad si rychle zvykneš ^^

A hromadně všem HROZNĚ MOC DÍKY, udělali jste mi obrovkou radost. Doufám, že se vám povídka bude líbit i nadále :3

7 Clarissa | Web | 29. listopadu 2014 v 19:59 | Reagovat

Tohle. Je. Super. Já chci další!

*konec inteligentního komentáře*

8 Tamten Loki | E-mail | Web | 30. listopadu 2014 v 13:49 | Reagovat

Jé jé jé! To jsem ani nedoufala, že tu padnu na něco, co vypadá tak nadějně :-) Pondělí, říkáš...? A nemohlo by to jít výjimečně třeba po třech kapitolách naráz? :-D

9 Kapitánka Grumpy Cat | Web | 30. listopadu 2014 v 16:55 | Reagovat

[7]: Brzy!
*zbožňuju tyhle inteligentní komentáře - seriously, non sarcasm*

[8]: Díky! Teoreticky ano, pokud ovšem chcete čekat na další kapitoly několik týdnů... :D

10 Fame Fox | Web | 31. prosince 2014 v 0:11 | Reagovat

Sakra, takže... nie som zastanca Stony... ale na druhej strane.. kurňa, toto je už aká parádička?! Ale fakt mega dobrá parádička s som nadšená tým opisom. Krásne som si to predstavovala a tá Tonyho irónia a to rýpanie a poznámky- PECKA! ani ja to tak neviem! Bože, ty kokos, sa usmievam ako slniečko na hnoji!
YES YES YES! <3 aspoň som našla konečne niečo, čo ma bude veľmi baviť čítať!
Píšem ako maďar....
Steve a Tony? Hm.. radšej FrostIron, ale DOBRE! dobre... hlavne, že je to o nich! <3 aspoň konečne niekto píše to.. čo mám rada! :) ^^

11 Sora | 24. května 2015 v 20:40 | Reagovat

Tohle je geniální ^^ ! Moc děkuji, že ses do něčeho takového pustila! YES! Tohle jsem potřebovala!

12 Kapitánka Grumpy Cat | Web | 24. května 2015 v 20:51 | Reagovat

[11]: Mě vždycky tak hrozně potěší, když mi to někdo okomentuje i po takové době. Aww yiis! Díky :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama